• Ватикан не визнає офіційних китайських єпископів

  • Неділя, 21 вересня 2008 року
У жовтні у Ватикані відбудуться 11-і всесвітні збори єпископів римо-католицької церкви, що проводяться раз на три роки. Папа римський Бенедикт XVI запросив з усього світу 32 єпископів узяти участь у цих зборах, включаючи і єпископів із Тайваню, Макао і Гонконгу. Проте він не запросив нікого з континентального Китаю, повідомляє радіо «Вільна Азія».

Раніше Ватикан обіцяв Пекіну, що вони не запрошуватимуть єпископів, яких не визнає китайський уряд.

За словами аналітика, наведеними в повідомленні, те, що цього разу Ватикан не запросив нікого з континентального Китаю, свідчить про те, що вони не визнають єпископом жодну людину із списку, поданого китайською владою.

3 роки тому Ватикан запросив на такі ж збори 4-х єпископів із Китаю, але оскільки це запрошення не було передане по китайських урядових каналах, то єпископи не змогли виїхати з країни.

Сьогодні Ватикан - єдина європейська країна, яка не має дипломатичних зв'язків з Китаєм.

Після того, як у Китаї владу захопили комуністи, там повністю розпалася католицька община, і ті католики, що залишилися вірними Ватикану, пішли в підпілля. Вони створили так звані домашні церкви. Решту католиків та інших християн китайська компартія об'єднала в Патріотичну асоціацію. Таким чином, всі китайські християни фактично почали підкорятися компартії, як першому своєму керівникові, про що вони зобов'язані вказувати у своїх статутах. У тому числі і католики, що входять в цю асоціацію, повинні визнавати своїм першим керівником компартію, а не Ватикан. Збори віруючих, що не входять у Патріотичну асоціацію, вважаються незаконними, і більшість з них класифікуються як «єретичні секти». Їхня діяльність відповідно також визначається як «діяльність єретичних сект, що порушує громадський порядок» або ж «використання релігійної діяльності для порушення громадського порядку». Вона всесторонньо присікається, а лідери домашніх церков, як і прихожани, зазнають арештів, ув'язнень та інших видів репресій від влади.

Однак деякі аналітики вважають, що до початку зборів у Ватикані ще є час, і можливо Ватикан ще зможе досягти певних угод із Пекіном і, врешті-решт, запросить представників віруючих з Китаю.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...