ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Китаї закрилися ще два заводи. Кілька тисяч чоловік стали безробітними

Велика Епоха
У провінції Гуандун закрилися два великі заводи з виробництва іграшок. Фото: Getty Images
У провінції Гуандун закрилися два великі заводи з виробництва іграшок. Фото: Getty Images
У провінції Гуандун закрилися два великі заводи з виробництва дитячих іграшок — кілька тисяч чоловік втратили роботу і вимагають погашення заборгованості по зарплаті, повідомляє Центральне агентство новин.

Як повідомила гонконзька газета «Дакунбао», ці два заводи, розташовані в селищі Чжанбутоу м. Дунгуань, належать гонконзькій корпорації «Хецзюн». Після того, як заводи раптово закрилися, кілька тисяч їхніх робітників, що втратили роботу, з плакатами вийшли на вулицю, вимагаючи від влади вирішити проблему виплати заборгованості по їхній зарплаті. Частина з них відправилися до будівлі місцевої влади, а частина до адміністрації заводів.

Аби уникнути великих заворушень, влада направила велику групу поліцейських у повній бойовій готовності для підтримки порядку.

Зараз двері адміністрації заводів опечатані владою, на них висить повідомлення про те, що підприємство закрите через банкротство.

Один з колишніх працівників закритого заводу розповів кореспондентові радіо, що всього на їхньому заводі працювало більше 3000 чоловік, і зараз їм винні зарплату за 2,5 місяця.

Щоб заспокоїти схвильованих людей, місцева влада створили робочу групу для вирішення цієї ситуації і пообіцяли виплатити робітникам всю зарплату, яку їм були повинні заводи.

Фахівці кажуть, що останнім часом у Китаї через подорожчання собівартості сировини, людської сили, а також значного зменшення експорту і підвищення витрат на додаткові перевірки товару, що експортуються з Китаю, які запровадили багато країн через часті проблеми з якістю товару, призводять до того, що багато підприємств закривається.

Що стосується «іграшкового» бізнесу, то за даними китайської митниці, в період вз січня по липень цього року кількість заводів, що експортують дитячі іграшки зменшилася на 52,7%.