• Китайці назвали новий «п'ятизірковий» туалет політичною спорудою

  • Субота, 18 жовтня 2008 року
У китайському місті Ухань 1 жовтня відкрився підземний туалет, на будівництво якого місцева влада витратила 2 млн. юанів ($285 тис.). Китайські блогери називають його ще однією політичною спорудою, яку збудували на показ зовнішньому світу, аби продемонструвати високий «економічний розвиток» Китаю.

Газета «Ченьцзян ванбао» 3 жовтня повідомила, що в м.Ухань провінції Хубей біля головного входу в парк «Звільнення» відкрився підземний «п'ятизірковий» туалет, на який місцева влада витратили понад 2 млн. юанів і який є «найлюдянішим», тобто він оснащений всім необхідним для того, щоб люди максимально зручно могли справляти свої природні потреби.

Після того, як у китайських ЗМІ з'явилася ця інформація, на китайських Інтерне-форумах почалися бурхливі обговорення й критика на адресу влади за те, що вона не за призначенням використовує фінанси, дотримуючись політики: будь-яким чином демонструвати зовнішньому світу великий розвиток і прогрес Китаю.

Китайські блогери вказують на те, що в країні, де десятки мільйонів людей живуть за межею бідності, влада витрачає такі великі кошти на спорудження туалету. Це ще раз доводить, що для правлячої в країні компартії зовсім не важливі потреби народу, а на першому місці для неї стоїть її престиж і репутація в зовнішньому світі. Блогери вважають, що це чергова політична будівля, призначення якої - «замилювати» очі західним країнам і «підтвердити» правильний курс розвитку країни й ефективне правління компартії.

Деякі радять китайським чиновникам перш ніж говорити про «людяність» туалету, з'їздити в околишні села, побачитися з їхніми мешканцями і запитати, чи вони також вважають туалет за 2 млн. юанів «людяним».
Підписатися:

Коментарі