• Працівник китайських ЗМІ: За наслідки «меламінового скандалу» повинен бути притягнутий до відповідальності й відділ пропаганди КПК

  • П'ятниця, 17 жовтня 2008 року
Міжнародна організація «Репортери без границь» 2 жовтня написала відкритий лист Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ), у якому висловила свій осуд китайської влади за те, що вона обмежує свободу інформації про інцидент з отруєними молочними продуктами. Про це повідомило китайськомовне британське радіо Бі-бі-сі.

У відкритому листі зокрема говориться: «Політика китайської влади суворого контролю над ЗМІ й інформацією про нещодавній інцидент з отруєними меламіном молочними продуктами китайського виробництва поставила під загрозу здоров'я мільйонів китайських дітей та жителів інших країн, в які експортуються китайські молочні продукти. ... Ще в липні цього року кореспондент газети «Південний уікенд» Хе Фенцзю одержав численні повідомлення про те, що багато дітей перебувають у лікарнях через вживання неякісного молока. Однак китайська влада через центральний відділ пропаганди суворо заборонила до й під час Олімпійських ігор публікувати будь-які повідомлення з негативною інформацією про безпеку харчових продуктів. Тому Хе не опублікував тоді про це жодної інформації».

У відкритому листі також вимагається, щоб ВООЗ негайно почала переговори з китайською владою щодо цього «молочного скандалу».

Один із працівників китайських ЗМІ середньої ланки Лін Цанчжоу в інтерв'ю кореспондентові радіо сказав, що хоч основним винуватцем скандалу є компанія «Саньлу груп», але за наслідки цього інциденту також повинен бути притягнутий до відповідальності й відділ пропаганди КПК, через дії якого люди не змогли вчасно дізнатися про ситуацію та вжити відповідних заходів.

«В китайської влади є тверде переконання, що не змінюється вже протягом десятиліть. Воно полягає в тому, що свобода слова й інформації можуть викликати безлад й нестабільність у суспільстві. Однак фактично із численних прикладів ми бачимо, що насправді влада найбільше переживає за шкоди своїм власні вигоди, а зовсім не за стабільність у суспільстві. Адже всі люди теж прагнуть стабільності та спокою, проте коли немає свободи слова, то стабільність, навпаки, стає дуже крихкою. Суворим контролем та обмеженням інформації можна тільки створити поверхневий вигляд добробуту, але в корені проблему цим вирішити не вдасться», — вважає Лін.

Згідно з офіційними даними, від отруєного молока в Китаї занедужало вже більше 50-ти тисяч дітей, 4 дитей померло.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...