• Влада провінції Сичуань боїться, що про їхню корумпованість дізнається центральний уряд

  • Четвер, 16 жовтня 2008 року
Після руйнівного землетрусу в провінції Сичуань минуло вже 4 місяці. Місцева влада не виконує своїх обіцянок: у багатьох постраждалих районах люди досі живуть у наметах і їм понині не виплатили компенсації, повідомляє радіо «Вільна Азія».

Селянин, що мешкає в селищі Цзянде м. Шеньфан провінції Сичуань, розповів кореспонденту радіо, що влада останнім часом припинила допомагати їм відбудовувати зруйновані будинки, багато селян досі живуть у звичайних наметах. Під час землетрусу в цьому селищі в зруйнованій школі загинуло кілька сотень учнів. Їхні батьки неодноразово їздили в адміністративний центр м. Ченду, вимагали від влади проведення розслідування й обіцяні їм компенсації. Але дотепер жодних результатів немає.

Як розповіли жителі постраждалих районів, зараз більше 10 їхніх представників збираються поїхати в Пекін зі зверненням до уряду країни. Місцева влада вже знає про їхні наміри й усіляко намагається перешкоджати. Кілька разів деяких з них уже повертали назад через спробу поїхати в Пекін туристами.

Кілька тижнів тому в Пекіні була заарештована жителька селища Сюйцзя м. Туцзяньянь провінції Сичуань Ян Пейчун, яка поїхала в столичний відділ прийому заяв громадян з листом-звертанням, підписаним жителями кількох постраждалих районів. Після арешту вона зателефонувала своєму чоловікові й повідомила, що її ув'язнили в пекінському представництві провінції Сичуань. Дотепер від неї немає більше ніякої інформації.

Її чоловік Го Сіньпан розповів кореспондентові, що він звертався із заявою про зникнення дружини в місцеву поліцейську дільницю. Там його заяву зареєстрували, але сказали, що розслідувати поки нічого не будуть, але якщо буде інформація, то повідомлять. «Якщо її заарештували, то ми повідомимо, якщо вона безвісти зникла, то ми цим займатися не будемо», — сказав співробітник дільниці.

Жителі постраждалих районів провінції повідомили, що місцева влада дуже боїться того, що апеляції до верховного уряду можуть викликати перевірку з Пекіна. Справа в тому, що багато гуманітарної допомоги не дійшло до самих потерпілих, а була розподілена між місцевими урядовцями. Суми компенсацій, які місцева влада обіцяла виплатити й про які повідомила у своїх звітах Пекіну, дотепер не були виплачені або ж виплачені тільки частково.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...