• У дитсадку провінції Чжецзян дітей поїли технічною олією

  • Понеділок, 20 жовтня 2008 року
Після проведеного медогляду дітей дитячого садка селища Хушань провінції Чжецзянь, у понад 200 із них виявили пухлину лімфатичних вузлів. Коли батьки віддали на перевірку олію, яку давали дітям, виявилось, що це технічна пальмова олія, яка застосовується для виготовлення мила і парфюмерії.

Як розповіли кореспондентові The Epoch Times батьки, цей дитячий садок вважається одним із найкращих у селищі, ціна на утримання в ньому дитини також висока. Тому багато заможних батьків прагнули своїх дітей влаштувати саме туди.

Проте, як з'ясувалося пізніше, ситуація виявилася зовсім іншою. Через проблеми із зарплатою і різною допомогою всі вихователі дитсадка оголосили бойкот і не вийшли на роботу. Коли вранці батьки привели своїх дітей у дитсадок, ніхто не вийшов їх забрати. Тоді батьки увійшли всередину і деякі з них пройшли в їдальню та на кухню. Там вони побачили, в якому середовищі готується їжа їхнім дітям. З їхніх розповідей там була повна антисанітарія. Було дуже брудно, всюди кишіли таргани та інші комахи. Вони побачили балони з олією і помітили, що вона зовсім не така, яку використовують для приготування їжі. А коли запитали у кухонної працівниці, то вона підтвердила, що саме цю олію вони і використовують для приготування їжі. Вони також виявили на кухні багато зіпсованих продуктів, які неприємно пахли.

Коли батьки багатьох дітей зібралися разом і почали обговорювати ситуацію, то з'ясувалося, що всі їхні діти останнім часом стали часто скаржитися на болі в животі та інші нездужання. Після проведення комплексного медогляду в місцевій лікарні, виявилося, що у понад 200 дітей виявилися сильно збільшеними лімфатичні вузли. Деяким із них була потрібна негайна госпіталізація. Особливо недовірливі батьки повезли потім своїх дітей на обстеження в інші міста. У м. Ханчжоу і Шанхаї багатьом із них лікарі сказали, що дітей потрібно класти в лікарню і що лікування такої хвороби зазвичай триває довго і не обов'язково буде успішним.

Ставлення до проблеми з боку влади

8 жовтня близько 300-400 батьків постраждалих дітей пішли до керівництва дитсадка вимагати пояснень. Але нікого з них вони не застали на місці.

Тоді вони пішли в комітет управління освітою, де їм теж не дали ніяких відповідей. Потім вони поїхали до будівлі міського уряду. При цьому вони подзвонили в деякі місцеві ЗМІ і запросили кореспондентів приїхати і зробити репортажі про цей інцидент. Кореспонденти приїхали, взяли інтерв'ю і зробили декілька фото. Проте коли вони пішли, до них підійшли люди в цивільному і змусили їх видалити всі зняті фотографії. В жодному місцевому ЗМІ так і не з'явилося повідомлення про це. Інформація про це в місцевих Інтернет-форумах також швидко видалялася.

Група батьків вирушила в санітарне бюро, щоб зажадати від начальника пояснень. Проте начальник вимкнув всі засоби зв'язку з ним і сам теж не вийшов до батьків для спілкування.

Із санітарного бюро батьки вирушили у відділ з прийому апеляцій громадян, але й там їх не прийняли.

Тільки 11 жовтня після численних наполегливих вимог батьків, місцева влада визнала, що це серйозний інцидент і що вони візьмуться за його вирішення.

12 жовтня двері нещасливого дитсадка були опечатані, а на них з'явилося повідомлення про те, що цей дитсадок переходить під управління уряду і тепер є власністю уряду.

Керівництво дитсадка було оштрафоване на 30 тис. юанів ($4,2 тис). На сьогодні заняття в дитсадку повністю відновлені.

Згідно з даними фахівців, пальмову олію з коефіцієнтом розчинення 12 можна прямо використовувати в їжу, з коефіцієнтом 24 можна використовувати тільки для смаження, а з коефіцієнтом 40 і більше категорично не можна використовувати в їжу, вона застосовується тільки для виробництва мила і парфюмерії. Згідно з результатами перевірки проби олії, наданої батьками в центр перевірки харчових олій, коефіцієнт розчинення її складав 41.

Коментатори кажуть, що цей випадок знову розкрив серйозну проблему сильного падіння моральності китайського суспільства. Цей випадок має те ж коріння, що і меламіновий скандал, який вибухнув недавно, коли виробники молочних продуктів навмисно додавали в продукцію шкідливу хімічну речовину, щоб таким чином підвищити вміст протеїну і одночасно знизити собівартість продукту. В цьому випадку керівництво дитсадка також навмисно купувало непридатну для їжї дешеву олію, щоб таким чином заощадити гроші, при цьому зовсім не зважаючи на здоров'я дітей.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...