• Китайські корупціонери «вивели» країну на 3-е місце у світі по використанню предметів розкоші

  • Середа, 22 жовтня 2008 року
Згідно зі статистикою World Luxury Association (WLA), Китай торік піднявся на 3-е місце у світі по сумі витрат на купівлю предметів розкоші, яка за минулий рік становила 8 млрд доларів США. Щорічне зростання цієї суми становить 20%, повідомляє Центральне агентство новин з посиланням на Hong Kong China News Agency.

Як така бідна аграрна країна, як Китай, могла добитися таких «успіхів»? У повідомленні освітлена думка фахівця про те, що велику частину користувачів предметів розкоші в Китаї становлять чиновники. 

У Китаї в різних містах усе частіше проводяться так звані «протикорупційні виставки», а також аукціони, на яких виставляються і продаються «з молотка» вилучені в корумпованих чиновників дорогі предмети. Серед них багато антикваріату й коштовностей, а також дорогих автомобілів. 

Як повідомляють китайські ЗМІ, «розкуркулених» чиновників останнім часом побільшало: в колишнього начальника повіту Хешун провінції Шаньсі Цуй Баохуна готівкою було вилучено 1,4 млн доларів США; в колишнього начальника пекінського району Хайдянь Чжоу Ляньло — 2,2 млн доларів; у колишнього начальника Дорожнього управління повіту Ушань м. Чунцин Яна Дабіня — 3,1 млн доларів; у колишнього секретаря парткому повіту Цзяньвей провінції Сичуань — 4,7 млн доларів тощо.

Кан Хуейцзюн та його дружина Ван Лічинь, які обіймали керівні посади в районному управлінні Дунсінь м. Шанхай, на суді так і не змогли довести законне походження знайдених у них 5,5 млн доларів і майна на суму 1,5 млн доларів.

Аналітики відзначають, що безконтрольність виконання ухвалених урядом законів створює в Китаї сприятливі умови для зростання корупції серед чиновників, які частенько в районі свого підпорядкування користуються майже безмежною владою і не підкоряються ніякому контролю. Своєю чергою, така ситуація робить звичайних громадян ще безправнішими, що сильно натягує соціальні відносини.
Підписатися:

Коментарі