• Стіни з гіпсокартона китайського виробництва, можливо, містять радіоактивну речовину

  • Середа, 22 липня 2009 року
Триває скандал навколо стін з гіпсокартона, вироблених в Китаї. Якийсь час тому Комісії з безпеки споживчих товарів США (CPSC) повідомили про численні скарги жителів будинків, побудованих із цих стін. Недавні перевірки вказують на те, що в цих стінах, можливо, міститься радіоактивна речовина, похідна фосфору, яка викликає рак легенів, повідомила газета Los Angeles Times.

Вже впродовж 20-ти років, починаючи з 1989 року, ця речовина була повністю заборонена до використання в промисловій продукції Управлінням по охороні навколишнього середовища США (EPA) саме через свою згубну дію на здоров'я.

У повідомленні мовиться, що в 2006 році в США були імпортовані стіни з гіпсокартона, що містять цю речовину, щонайменше, від 4-х китайських виробників. 

Є підозри, що ці стіни були використані для споруди близько 100 тис. будинків в штаті Флорида, жителі яких сьогодні подають судові позови. Вони скаржаться на те, що їх будинки виділяють запах хімікатів, що викликає утруднення дихання, носову кровотечу, головний біль тощо. 

У самому Китаї впродовж останніх 10-ти років широко використовують ці стіни для будівництва будинків. Раніше в США місцеві виробники могли повністю задовольнити попит на цю продукцію. Але коли капітальне будівництво почало розростатися, попит на будматеріали сильно зріс, і будівельні компанії почали купувати ці стіни в Китаї. 

Три місяці тому EPA повідомила, що в китайських стінах з гіпсокартона вміст сірки, стронцію та інших шкідливих речовин у декілька разів більший, ніж в аналогічних виробах американського виробництва.  
Підписатися:

Коментарі