• Заборонений продаж китайських груш, вирощених на гормонах

  • Четвер, 25 грудня 2008 року
Після скандалу із зараженим молоком фірми Саньлу влада в Хебеї заборонила продаж певного сорту груш, отриманого за допомогою гормонів.

Жителі Хебея розповідають про груші сорту Хуангуан, який отриманий за допомогою гормонів, прискорюючих зростання плодів та збільшуючих їхній розмір. Сорт був виведений в урядовому дослідницькому центрі в місті Шицзячжуан. Про це повідомляє телеканал NTD.

Службові міністерства сільського господарства стверджують, що деякі продавці запасли геномодифіковані груші в холодильниках, оскільки глобальна економічна криза завдала торговцям чимало збитків. Але, як стало відомо, більшість продавців відмовилися торгувати потенційно небезпечними, модифікованими фруктами.

Одна жінка подзвонила в міністерство сільського господарства. Чиновник, який вважав за краще залишитися невідомим, віднісся до неї з розумінням.

"Мій родич почав розводити цей сорт, отриманий введенням гормонів в ділянку коріння. Він почав отримувати вельми великий урожай, хоча ніхто із знавших причину, не говоритиме про це. Урядовці заборонили нам продавати ці фрукти після того, як вибухнув скандал із зараженим молоком фірми Саньлу, і тримали це в таємниці. У чому причина? Перш за все, це серйозна корупція в партії, це - фундаментальна причина", - повідомляє мешканка Хебея Пані Ван.

Фермер з Хебея на ім'я Хуан пояснив, що в більшості груш, приготованих для продажу, знайшли гормони, які могли мати небезпечні наслідки для здоров'я. Тоді він відмовився продавати ці фрукти, турбуючись про можливі погані наслідки.

"Близько вісімдесяти відсотків фермерів виростили груші сорту Хуангуан з гормональними ліками, які сприяють збільшенню ваги плодів", - говорить торговець фруктами Пан Хуан.

Груші сорту Хуангуан були виведені дослідницьким центром плодових дерев в місті Шицзячжуан провінції Хебей. Їх продавали, кваліфікуючи як ранній сорт, стійкий до хвороб, і як особливо крупний і привабливий різновид груш.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...