• Ціною свого здоров'я китайські селяни захищають землю від незаконного заволодіння

  • Четвер, 30 липня 2009 року
Китай. Сутичка між селянами і найнятими компанією-забудовником бандитами сталася 21 липня в селі Наньда провінції Хунань. В результаті кілька селян отримали травми, і їх відвезли до лікарні. Причиною інциденту стали розбіжності з приводу землі, яку, на думку селян, влада незаконно продала компанії.

Мешканці села стверджують, що місцева влада самовільно продала з аукціону 2 га землі, що належала селянам і була для них єдиним джерелом харчування, повідомляє сайт Civil Rights & Livelihood Watch.

Коли робітники компанії-забудовника приїхали і хотіли почати готувати землю під будівництво, 4-5 місцевих жителів спробували їх вмовити не робити цього, а спочатку вирішити з ними всі юридичні питання, що стосуються права власності на землю. «Але нас ніхто не послухав, і незабаром невідомо звідки з'явилося більше 10-ти осіб з палицями і почали нас бити», - розповів кореспондентові постраждалий Сяо Юнмін.

В результаті зіткнення 2-х селян відвезли до лікарні з тяжкими травмами голови. Одному з них 65 років, а другому - 36.

На наступний день кілька місцевих мешканців пішли до адміністрації і почали вимагати зустрічі з посадовцями для вирішення цього питання, а також щоб влада компенсувала потерпілим лікування. Однак ніхто з адміністрації їх не прийняв, і ніхто не став з ними розмовляти.

Коли відбувалося побиття, селяни викликали поліцію. Поліцейські приїхали, коли все вже майже скінчилося і затримали тільки одного з нападників, якого через деякий час відпустили. Селяни впевнені, що нападники і поліцейські діяли скоординовано і що «вони всі заодно».

Всього в селі проживає близько 400 чоловік. На даний час селяни цілодобово чергують біля спірної ділянки землі, а також готують колективне звернення у більш високі інстанції.

Аналогічний випадок стався 14 липня в селі Сіньї провінції Фуцзянь. Місцева компанія-забудовник найняла більше 40-ка головорізів, які, озброївшись прутами і палицями, напали на літніх господарів садиби, котру влада хоче забрати, і побили їх до смерті.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...