• Землетрус у Китаї: за 30 років ставлення влади до своїх громадян не змінилося

  • Понеділок, 3 серпня 2009 року

Китай. 33 роки тому 28 липня в Китаї відбувся найбільш руйнівний природний катаклізм ХХ століття - землетрус у місті Таньшань провінції Хебей. Китайська компартія (КПК) тоді, як і минулого року в Сичуань, не попередила людей, незважаючи на те, що фахівці передбачали це лихо.

Сила землетрусу, як і число загиблих, в офіційних даних китайської компартії дуже відрізняються від даних незалежних джерел. За даними китайської влади, був зафіксований підземний поштовх силою 7,8 балів, у той час як за даними західних сейсмологів його сила склала 8,1 балів. Число загиблих за даними влади склало 242 419 чоловік, а за даними незалежних дослідників досягло 800 тис. чоловік.

У місті Таньшань було зруйновано 78% промислових будівель і 93% житлових будинків. Є свідчення того, що до землетрусу були численні його ознаки, але уряд не попередив людей.За півмісяця до землетрусу деякі співробітники державного сейсмологічного бюро пророкували великий землетрус в районі міста Таньшань або ж повіті Луаньсян в період з 22 липня по 5 серпня. Однак на «Всекитайскому форумі робочої дослідницької групи по запобіганню землетрусів» заступник вищевказаного бюро заборонив начальнику тянцзинської групи Вану Ченміну повідомляти цю інформацію. Та під час форуму Ван поділився своїми побоюваннями з колегами в неофіційній розмові.

В результаті, лише одна людина винесла цю інформацію назовні. Це був 22-річний сейсмолог Ван Чунчін з повіту Чінлун, розташованому по сусідству з районом можливого землетрусу. Він одразу ж розповів про це місцевій адміністрації і по всьому повіту були прийняті термінові заходи по запобіганню наслідків можливого землетрусу. В результаті жоден чоловік з повіту Чінлун не загинув безпосередньо від землетрусу.

Аналогічним чином китайська компартія зробила і через 32 роки, коли стався землетрус у провінції Сичуань 12 травня 2008 року, що забрав життя близько 100 тис. чоловік.

Отримавши напередодні лиха декілька повідомлень про можливі поштовхи від місцевих та закордонних сейсмологів, партійні функціонери не попередили людей. Не було вжито навіть найпростіших заходів безпеки. Коли стався поштовх, крім житлових будинків, було зруйновано щонайменше 7 тисяч шкіл, де в цей час йшли уроки. За неофіційними даними, загинуло понад 10 тис. школярів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...