• Шестирічна китайська дівчинка хоче стати корумпованим чиновником

  • Середа, 9 вересня 2009 року
Китай. Під час першого навчального дня кореспонденти видання «Наньдуван» пішли до початкової школи міста Гуанчжоу взяти інтерв'ю у першокласників. Відповідаючи на питання про те, ким ти хочеш стати, коли виростеш, одна 6-річна дівчинка відповіла, що хоче стати корумпованим чиновником, показавши тим самим серйозну проблему китайського суспільства. Відеоролик з цим репортажем протримався на сайті видання всього 1 день.
 
За день кількість відвідувачів сторінки сайта з цим роликом перевищила 14 200, а сам ролик швидко поширився по китайському інтернету і викликав бурхливі обговорення на форумах.

На відеоролику кореспондент у школі задає першокласникам різні питання. В однієї дівчинки кореспондент питає: «Ким ти хочеш стати, коли виростеш?»
«Чиновником», – відповіла дівчинка. 
«А яким чиновником?», – допитується кореспондент.
«Корумпованим - тому що у них дуже багато всього!», – не замислюючись, відповіла першокласниця.

Не зважаючи на те, що на ролику за допомогою спецефектів відеомонтажери  приховали обличчя дівчинки, ролик пробув на сайті лише день, другого дня ця веб-сторінка вже була недоступна.

Відомо, що в Китаї рівень корупції серед чиновників дуже високий. Люди вже так звикли до цього, що їх озлобленість щодо держслужбовців поступово змінилася заздрістю.

Наш кореспондент взяв інтерв'ю у деяких представників китайської інтелігенції з приводу цього відеосюжету.

Адвокат Лю Шихуей з міста Гуанчжоу вважає, що дівчинка просто ще раз відкрила реальність сьогоднішнього китайського суспільства: «Це [слова дівчинки] ще раз підкреслює, що реалії китайського суспільства вже отруїли майбутні покоління нашої країни, отруїли квіти нашої батьківщини, і це дуже страшно».

Місцевий письменник міста Гуанчжоу висловився, що такий випадок в сучасному Китаї вже не дивує. Він сказав, що швидше за все, вдома у цієї дівчинки родичі часто висловлюють заздрість корумпованим чиновникам. Зараз у суспільстві вже з'явилася розхожа фраза: “Став корумпованим чиновником - значить витягнув щасливий квиток”. І це дійсно так. У Китаї, якщо маєш владу - маєш гроші. Чимало охочих за посаду чиновника платять великі гроші. Навіть з тих повідомлень про корупцію, які є в ЗМІ, видно, що всі вони однакові – мають гроші, коханок, розкішні дачі та машини».

Він також вважає, що в китайському суспільстві все більше пускає корені мутоване уявлення про явища корупції: «Люди зараз ставляться толерантніше до корупціонерів. Якщо на вулиці розповіси комусь, що якийсь чиновник узяв хабаря на таку-то суму, то тобі скажуть, що нічого дивного і незвичайного тут немає, що це нормально. Тобто явно ненормальне явище вже перетворюється на звичайне. Це свідчить про те, що обурення і протест людей перетворюються на байдужість та заздрість. Ось такий настрій у суспільстві і призводить до формування в дітей таких думок».
 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...