• Історії Стародавнього Китаю: терпимість розкриває доброту в інших людях

  • Неділя, 6 вересня 2009 року
Чжан Цзінь жив під час династії Мін (1368-1644). Він одружився на жінці на ім’я Лію з багатої родини. Мати Чжан Цзінь була дуже заздрісною та владною жінкою. Три інші її невістки пішли з родини, тому що вони не могли витерпіти поведінка свекрухи. Лію була четвертої невісткою. Коли вона увійшла в родину, всі були здивовані, що свекруха її щиро полюбила.
 
Люди цікавилися в молодої невістки, чому свекруха з такою ніжністю до неї ставиться. «Через мою слухняність! Я виконую її вказівки і не піддаюся на її провокації. Я зберігаю спокій навіть у тих випадках, коли її поведінка не відповідає елементарним нормам етикету і є неналежною для леді. Чекаю на зручний момент, щоб спокійно їй пояснити свою точку зору. Як правило, свекруха здатна вислухати мої пояснення."

Через три роки такого щирого ставлення з боку невістки, свекруха стала добрішою і ніколи не ставилася до неї погано.

В особистих відносинах між людьми часто спостерігається схожа картина: ображена сторона думає, що щодо неї вчинили несправедливо, тому прагне помститися кривдникові. В результаті, це лише загострює проблему, тому що питання залишається невирішеним. До того ж, за погані вчинки людина отримує відплату.

Якщо ми можемо в конфліктах зберігати терпіння, незалежно від того, хто винен, тоді зможемо пояснити все спокійно, в дружній манері. Люди в давнину казали, що навіть сама владна людина не стане гніватися, коли зіткнеться з милосердним словом і поведінкою. Це могло б навіть вирішити найскладніші конфлікти.

Коли людина може бути доброю і терплячою, вона володіє сильною енергією і здатна виявити хороші якості в інших.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...