• Обіцяних Китаєм змін не сталося навіть через рік після Олімпіади

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Вівторок, 11 серпня 2009 року
Китай. 8 серпня виповнився рівно рік з дня відкриття Олімпіади в Пекіні. За цей рік у Китаї не відбулося жодних покращень у галузі екології та свободи ЗМІ, як обіцяв Пекін світу до Олімпіади.

Синього неба над Пекіном більше немає

Відповідно до даних посольства США в Пекіні, яке спеціально встановило свої прилади для визначення якості повітря, ступінь його забруднення знаходиться на позначці «небезпечно».

Минулого року так зване синє небо під час Олімпіади було зроблено штучно. У Пекіні та околицях були тимчасово закриті десятки підприємств, у місті був обмежений виїзд автомобілів і т.д. Все це відразу завершилося після церемонії закриття Олімпіади, кажуть місцеві мешканці.

Пекінці розповідають, що майже кожен день рано вранці, коли вони йдуть на роботу, сонце повністю затягнуте товстим шаром смогу, що трохи розпливається протягом дня.

Ситуація зі свободою ЗМІ стала ще гіршою

8 серпня Клуб іноземних кореспондентів у Китаї в своєму повідомленні засудив владу Пекіна за те, що протягом року після Олімпіади кількість випадків створення перешкод роботі іноземних журналістів, включаючи погрози та залякування, не тільки не скоротилася, але й їх стало ще більше. На їхню думку, китайська компартія не виконує своїх обіцянок щодо поліпшення ситуації зі свободою ЗМІ в країні.

За їх даними, за цей рік більше 100 іноземних репортерів у Китаї були не допущені до об'єкта їхнього інтересу в громадських місцях, за 75-ма було встановлено стеження, до 16-ти була застосована груба сила; поряд з цим 45 інтерв'юйованих зазнали погроз і залякувань, 23 після інтерв'ю були викликані в органи безпеки для бесіди.

У своїй заяві Клуб закликає офіційний Пекін поважати свободу ЗМІ, а також зробити середовище роботи ЗМІ в Китаї таким, що відповідає міжнародним стандартам.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...