• Громадянам Китаю за все життя треба оформити більше 80 документів

  • Середа, 19 серпня 2009 року
Китай. Якщо порахувати всі свідоцтва, посвідчення і довідки, які обов'язкові для оформлення китайськими громадянами, то виходить, що середньостатистичний китаєць за все життя в різних відомствах повинен оформити більше 80-ти таких документів.

Автор статті «Скільки документів повинен оформити китаєць за все життя?», опублікованої на сайті «Чунцин монінг», провів дослідження і розділив всі свідоцтва та документи за категоріями: шлюб, соціальне становище, навчання, робота, туризм, власність, проживання і т. д., після чого підрахував їх кількість, і вийшло більше 80-ти документів.

У статті зазначається, що необхідність оформлювати таку чисельну кількість документів в країні з такою кількістю населення, як Китай, породила цілий бюрократично-корупційний апарат, а також дуже прибутковий бізнес, пов'язаний з продажем підроблених документів.

За оформлення будь-якого документа треба офіційно або неофіційно платити гроші, а також часто шукати зв'язки або давати хабарі, говориться в статті.

Автор статті також стверджує, що Китай вже давно вийшов на перше місце в світі за кількістю необхідних для оформлення документів та довідок. При цьому зазначається, що громадянину США досить мати тільки один номер соціального забезпечення, і він може вирішити з ним будь-які питання.

Китайські користувачі інтернету іронічно висловлюються з цього приводу: «Суспільство зовсім заблукало, тому необхідно стільки документів, щоб підтвердити своє існування».
      
Один з них також розповів, що коли він 10 серпня оформляв свого сина в 1-й клас початкової школи в місті Чучжоу провінції Аньхой, він повинен був надати більше 7-ми довідок та свідоцтв.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...