• Більше 99% опитаних у Китаї вважають, що поруч відбувається дискримінація

  • П'ятниця, 28 серпня 2009 року
Китай. Згідно з результатами опитування, в китайському суспільстві дуже сильно розвинена дискримінація. Більше 99% опитаних вважають, що «поруч відбувається дискримінація». 67% визнають, що самі зневажливо ставляться до проблем інших.

Центр соціальних опитувань пекінського видання «Китайська молодь» на декількох сайтах провів опитування громадської думки з питання дискримінації в суспільстві.

67% опитаних визнають, що вони «не підтримують вираження дискримінації щодо інших, однак у своїх вчинках виявляють дискримінацію». 99,1% вважають, що «поруч відбувається дискримінація».

Згідно з даними опитування, дискримінація в китайському суспільстві поділяється на декілька основних груп за ступенем вагомості проблеми: дискримінація, пов'язана із соціальним положенням, інвалідністю, хворобою, зовнішнім виглядом, районом проживання, рівнем освіти тощо.

Коментатор ЗМІ з провінції Гуандун Бей Фен вважає, що дискримінація за статевою ознакою, національністю, районом проживання та ін. дуже вкорінилася у свідомості китайців; ця проблема набула вагомості й вимагає швидкого вирішення. Проте джерело її, на думку Бея, криється в діючому суспільному устрої Китаю.

«Тільки зміна суспільного устрою буде найкращим поштовхом до протистояння дискримінації.  Найяскравіший приклад - це дискримінація селян. Отож, якби на рівні законів права селян і городян були б однаковими, то цього виду дискримінації не існувало б», – сказав Бей Фен радіо «Вільна Азія».

Окрім вищеперелічених видів дискримінації, згідно з результатами опитування, більше 76% респондентів відзначили, що існує дискримінація в галузі пошуку роботи, у подружньому житті, соціальних зв'язках, освіті тощо.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...