• Місцеві мешканці: міжнаціональний конфлікт в Сіньцзяні ще більше загострився

  • Четвер, 27 серпня 2009 року
Китай. Місцева влада оголосила, що на цьому тижні в місті Урумчі району СУАР в суді середнього рангу відбудуться слухання у справі понад 200 осіб, які брали участь у подіях «5 липня». Їх звинувачують в організації масових заворушень, а також в умисних вбивствах, мародерстві і підпалах. Місцеві мешканці говорять, що в даний час міжнаціональні протиріччя в СУАР загострилися ще більше.

Як повідомила 24 серпня газета China Daily, за словами місцевого чиновника, поліція вже зібрала понад 3000 доказів проти підозрюваних, включаючи фотографії, закривавлені палиці, цеглу і т.д. Район, в якому знаходиться приміщення суду, 10 днів тому вже був узятий під підвищену цілодобову охорону.

Місцевий адвокат ханьської національності розповів кореспондентові радіо «Вільна Азія», що їх адвокатська контора не отримала повідомлення про те, що вони можуть взяти участь у цих судових засіданнях в якості захисників. Тому він упевнений, що абсолютна більшість тих, кого будуть судити, є представниками уйгурської національності.

«Ми зараз беремо участь тільки в тих справах, які нам призначають зверху. Цього разу нам не надходило ніяких вказівок, і в цих процесах беруть участь тільки адвокати уйгурської національності», - повідомив адвокат.

Інший місцевий адвокат на прізвище Чжан розповів, що уйгури не будуть запрошувати ханьських адвокатів, тому в даний час, хоч навіть уйгурських адвокатів і не вистачає, але вони беруть на себе кожен по багато справ.

Місцевий житель Урумчі ханьської національності вважає, що після подій, що відбулися, міжнаціональні протиріччя в СУАР загострилися ще більше. «Інцидент почали уйгури 5 липня, але 7 липня ханьці вийшли помститися їм і вбили дуже багато людей, тому зараз міжнаціональний конфлікт загострився ще більше. Місцева влада побоюється, що ханьці знову затіють заворушення. Всі мешканці Сіньцзяну сильно ненавидять секретаря парткому СУАР Ван Юечуаня. Під час інциденту 7 липня на площі були великі прапори з написом: «Ван Юечунь, забирайся з Сіньцзяну».

Ще один місцевий житель ханьської національності розповів, що ханьці ніби «показилися»: «Ти знаєш, що ханьці теж убили багатьох уйгурів? 7 липня, якби влада не втрутилася, з обох сторін загинуло б кілька тисяч чоловік. Того дня з двох сторін мосту зібралося близько 60 тисяч чоловік».

На питання кореспондента про те, чи повідомляли про це ЗМІ, співрозмовник відповів: «Хіба можна повідомляти про таке? Більшість з того, що повідомляє влада, фальшиве».

У повідомленні радіо кажуть, що після опитування місцевих  мешканців можна зробити висновок: вірогідність повтору цього інциденту не велика, однак, ті серйозні протиріччя на міжнаціональному ґрунті, які виникли в результаті цього інциденту, «вирішити може лише час». Цей інцидент також показав низьку спроможність влади вирішувати подібні проблеми.

На даний час увесь район контролюють численні військові підрозділи, цілодобово ведеться посилене патрулювання на вулицях. Така ситуація триватиме мінімум до весни майбутнього року, йдеться в повідомленні.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...