• «П'ятизіркові тюрми» приготувала для корупціонерів компартія Китаю

  • Середа, 9 грудня 2009 року

Китай. Для корупціонерів, засуджених до тюрми, комуністична режим Китаю побудував спеціальні в'язниці, які мало чим відрізняються від п'ятизіркових котеджів.

Важко повірити, що це місце відбування кари за кримінальні злочини. Здається, що це розкішний готель або ж дача якого-небудь мільйонера.

Як повідомила французька газета «Маріан» в своєму номері від 30 листопада, будівлі цих в'язниць побудовані по європейських стандартах. Усередині є офісні приміщення, банкетні зали та балкони. Навколо розташовані спортивні майданчики, тенісні корти, штучні водоймища, сади й парки.

Повідомляється також, що чисельні чиновники, які чекають на вироки, вже замовили собі місця в цих в'язницях.

Китайський сайт mop.com також підтвердив існування в Китаї, щонайменше, семи «розкішних в'язниць» і надав докладний опис і фотографії.

Найбільше виділяється з них в'язниця в місті Сучжоу провінції Аньхой. Вона збудована повністю в європейському стилі та нагадує Білий Дім в США. Навколо неї розташовано шість баскетбольних майданчиків, є штучна річка, парк, а всередині є зал урочистостей, конференц-зал і одиночні камери площею 20 кв.м. 

На додаток до цієї інформації сайт «Китайський архів» (chinaarchives.cn) опублікував статтю, в якій наводиться декілька конкретних прикладів, що розповідають, в яких умовах проживають китайські корупціонери в ув'язненні.

Наприклад, колишній крупний партійний лідер з Шанхаю, Чень Лянюй, якого за корупцію засудили до 18 років ув’язнення, якщо можна так сказати, відбуває термін в камері розміром 20 кв. м., насолоджується чотири разовим харчуванням і отримує зарплату 6 тис. юанів ($857) у місяць. Для порівняння, середня зарплата в Шанхаї, майже найвища в Китаї, 3 тис. юанів.

Корупціонер з міста Ченду провінції Сичуань, якого засудили до 15 років в’язниці, має право проводити особисті банкети, провідувати вдома рідних, вільно користуватися мобільним телефоном.

Чиновникові з провінції Аньхой, Цзену Сяоміну, після виголошення вироку ще півроку виплачували повну зарплату, яку він отримував на посаді.

У той же час всі в'язниці й табори в Китаї в основному побудовані за радянським типом. Умови в них і ставлення до в’язнів дійсно можна порівняти з пеклом. Існують також безліч таємних в'язниць, званих в народі «чорні тюрми», існування яких підтверджують міжнародні організації, але повністю спростовують органи китайської влади.

Однак схоже, що така широко розвинена система перевиховання людей в Китаї призначена тільки для інакодумців, в'язнів сумління, дисидентів і злочинців з народу. Своїх же опальних чиновників китайська компартія перевиховує зовсім в інших умовах.

Мимоволі виникає питання, чи дійсно китайська влада прагне викоренити корупцію? Або ж вони роблять тільки вигляд для того, щоб заспокоїти гнів простих людей, кожного разу масово повідомляючи про арешт чергового хабарника?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...