• Китайські мечі. Фотоогляд. Частина 1

  • Вівторок, 29 грудня 2009 року
Китайські мечі мають кілька тисячолітню історію. У різних династіях цей вид зброї безперервно модифікувався, видозмінювався і доповнювався різними елементами культури тих часів. Історію про китайські мечі почнемо з переказу про найперший меч «Сюань-Юань цзянь».

Легенда про божественний меч Сюань-Юаня («Сюань-Юань цзянь»)


Це було під час правління імператора Хуан Ді (2600 років до н.е.). Імператор довго воював із племенем велетнів Чі Ю. Після 70 програних боїв він виявив, що затяжна війна приносить величезний збиток і що, якщо продовжувати так далі, то за перемогу доведеться заплатити дуже велику ціну.

Хуан Ді зібрав усіх мудреців і генералів, вони стали думати, як перемогти Чі Ю з мінімальними втратами. Перший генерал імператора Ді Цзе сказав, що небесні духи під пагорбом Сюань-Юань (місце народження Хуан Ді, нинішнє місто Чженчжоу провінції Хенань) сховали шматок дуже міцного металу, якщо його викопати й викувати із нього меч, то це буде дуже сильна зброя.

Почувши це, Хуан Ді відразу ж відправив людей до пагорба, щоб викопати цей метал, а потім наказав богу вогню Чжужуну викувати з нього зброю. Цілий місяць Чжужун розпалював в печі метал. Вже наближався час чергового бою, а метал не тільки не розжарився, щоб його можна було обробити, але навіть і зовсім не нагрівся.

Занепокоївся імператор і звернувся до Неба з молитвою. Верховний Владика послухав його благання і повідомив, що той шматок металу утворився з осколка сокири Бога Паньгу, який не знищився і з'єднався з “ці” первісного Хаосу. Бог також повідав імператору, що звичайний вогонь миру людей не може розтопити цей метал, оскільки його оболонка з “ці” Хаосу не підкоряється впливу п'яти стихій (залізо, дерево, вода, вогонь, земля). Тобто, щоб викувати що-небудь із цього металу, треба було спочатку видалити цей “ці”.

Дізнавшись про це, мудра дружина імператора Лей Цзу сказала, що для того, щоб розвіяти цей “ці”, потрібні три пера з голови, крила і хвоста фенікса, а також кров чотирьох великих чудовиськ. Все було зроблено, як вона веліла. І коли всі дані компоненти разом з металом знову поклали в піч,Чжужун навіть ще не встиг запалити вогонь, як пролунав сильний гуркіт, а з П'яти Священних піків (Тайшань, Хуашань, Хеншань (Хунань), Хеншань (Шаньсі), і Суншань) вилетіли блискавки, з'єдналися разом із металом і з'явився меч. Після цього Цан Цзе (міфічний творець ієрогліфів) вигравіював на мечі з одного боку сонце, місяць і небесні сузір'я, а з іншого боку гори, ріки, трави і дерева. Це означало, що квінтесенція всього сущого укладена в цьому мечі.

Цей меч, який розрізав камені, як шматок глини, допоміг великому імператору Хуан Ді перемогти плем'я Чі Ю й остаточно встановити свою владу в Піднебесній.


В наступній статті читайте про те, як далі розвивалася історія китайських мечів.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...