Четвер, Січ 27, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дивовижні китайські ієрогліфи. 25: чжень — істина

Неділя, 6 грудня 2009 року
Epoch Times | Epoch Times

Походження китайського ієрогліфа «чжень» (zhēn)  «істина» тісно пов'язане з даоською релігією. 

Сучасне зображення ієрогліфа «чжень» (zhēn) — «істина»:

Ієрогліф «чжень» - «істина»


Стародавнє зображення ієрогліфа:

Ієрогліф «чжень» - «істина»


Ієрогліф складається з трьох основних частин:

зміна, трансформація


око


Схематичне зображення триніжок із посудиною


У методах духовного вдосконалення в даосизмі кінцевою метою є стати «істинною людиною» або «людиною істини» («чжень жень» — 眞 人).

Ієрогліф «істина», якщо дивитися на його будову знизу вгору, поетапно описує процес вдосконалення духовної практики даосів.

Крім слідування певним духовним принципам і медитації, для досягнення мети вдосконалення даоси, в Древньому Китаї, гартували «дань» (пігулка безсмертя). Цей «дань»  (丹 — dān) вони готували в спеціальній судині, встановленій на триніжнику (нижня частина ієрогліфа), з різних трав та інших компонентів.

Коли вони ковтали «дань», у них відкривалося так зване Небесне Око або Третє Око (середня частина ієрогліфа), який знаходиться в міжбрів'ї людини і безпосередньо пов'язаний з пінеальною залозою, що розташована у мозку людини. У східних релігіях, включаючи і даосизм, вважається, що наш простір — простором ілюзій. Вироблене шляхом духовної практики Небесне Око може бачити речі недоступні звичайним фізичним очам — бачити істину Всесвіту.

Вдосконалюючись далі, з людиною відбувається повна зміна (верхня частина ієрогліфа) і, досягаючи досконалості, він стає Святим і піднімається на Небо. Вважається, що він збагнув Істину — «чжень».

Порядок написання рис ієрогліфа «істина»:

Порядок написання рис ієрогліфа «істина»


За новими статтями про значення ієрогліфів стежте у рубриці «Китайські ієрогліфи».

Comments   

загрузка...