ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Дивовижні китайські ієрогліфи. 19: чжун — вірність

Велика Епоха
Сьогодні познайомимо вас із походженням ієрогліфа «чжун» (zhōng) — «вірність», «відданість».

Сучасне зображення ієрогліфа:

Ієрогліф «чжун» - «вірність», «відданість»
Ієрогліф «чжун» - «вірність», «відданість»

Стародавнє зображення ієрогліфа:

Ієрогліф «чжун» - «вірність», «відданість»
Ієрогліф «чжун» - «вірність», «відданість»

Ієрогліф складається з двох частин:

Середина
Середина

Серце
Серце

Графема ієрогліфа «середина» означає, що потрібно триматися середини, не відхилятися ні праворуч ні ліворуч. Графема «серце» означає, що потрібно всім серцем, не лінуючись, робити це, зберігаючи непохитність. Щиро всім серцем робити все можливе для блага країни і государя, навіть не рахуючись зі своїм життям, це і є «чжун» — «вірність», «відданість».

У Китаї втіленням вірності є полководець Юе Фей (1103-1142 р. н.е.), який жив за часів династії Сун. Він народився в бідній селянській родині, мати вчила його ієрогліфам, викреслюючи їх палицею на піску, а також з дитинства спонукала його займатися ушу. Коли Китай зазнав нашестя ворожих народів, мати Юе Фея сказала, що він повинен захищати свою країну. Юе Фей запитав: «А хто ж тоді подбає про тебе?» Мати сказала: «З давнини і дотепер, завжди було дуже важко повністю втілити відданість (государю) і синівську шанобливість (до батьків). Держава завжди повинна бути на першому місці!»

Перед тим, як Юе Фей пішов служити в армію, його мати витатуювала йому на спині напис «Будь щиро відданим в служінні державі». До самої смерті Юе Фей слідував цього повчанням матері. Він став великим полководцем, здійснив безліч героїчних вчинків, але помер безславною смертю. Його таємно стратили, брехливо і підступно звинувативши в державній зраді.

За новими статтями про значення ієрогліфів стежте у рубриці «Китайські ієрогліфи».