ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Дивовижні китайські ієрогліфи. 13: нань — чоловік і ню — жінка

Велика Епоха
Сьогодні розповімо про будову двох ієрогліфів: «нан» (nán)чоловік і «ню» (nǚ)жінка.

Сучасне зображення ієрогліфа «нан» (nán) — чоловік:

чоловік
чоловік

Стародавнє зображення ієрогліфа:

чоловік
чоловік

Цей ієрогліф складається з двох частин:

поле
поле
сила
сила

Якщо поєднати ці два значення разом, то вийде «використання сили в полі».

У стародавніх китайців був такий вираз: «чоловік керує зовнішнім», що включало в себе, крім роботи в полі, участь у боях на війні, роботу чиновника, торгівлю і т.д. Все це вважалося справами чоловіків.

Сучасне зображення ієрогліфа «ню» (nǚ) — жінка:

Жінка
Жінка

Стародавнє зображення ієрогліфа:

Жінка
Жінка

Про жінку у стародавніх китайців був вираз: «керує внутрішнім», тобто жінка повинна доглядати дітей, займатися приготуванням їжі, вишиванням і тканням, прибиранням, годуванням домашньої худоби і т.д. — усіма справами в домі, та не повинна була займатися громадською діяльністю. Крім цього, жінка повинна була слухатися свого чоловіка, який був головою сім'ї, тому в стародавньому вигляді ієрогліф «жінка» зображує людину на колінах зі складеними на грудях руками на знак покірності.

У стародавньому китайському суспільстві у чоловіка та жінки були свої різні обов'язки, які їм прищеплювали з дитинства і які вони виконували, що дозволяло їх сім'ям бути міцними, а їх стосунки — гармонійними. Стосунки подружжя у суспільстві Стародавнього Китаю будувалися не на почутті любові й пристрасті (молоді зустрічалися один з одним перший раз на весіллі, їхній шлюб повністю вирішували батьки), а на взаємній повазі та почутті обов’язку один перед одним. Така основа стосунків робила їх шлюби дуже міцними. У них практично не існувало такого поняття, як розлучення.

Жителі Піднебесної знають, що в жінці переважає властивість інь, а в чоловікові переважає ян. Інь — слабкий, м'який та ніжний, а ян — твердий, сильний і рішучий. Тому вважається, що коли чоловік і жінка виконують своє призначення, визначене їм Небом, тільки тоді їх стосунки та їх спільне життя можуть бути щасливими і гармонійними.

За новими статтями про значення ієрогліфів стежте у рубриці «Китайські ієрогліфи»