• Гори Уданшань - колиска бойових мистецтв і Просвітлених. Фотоогляд

  • Вівторок, 10 листопада 2009 року
Китай. Гори Уданшань , що розташовані в центральній провінції Хубей є дуже відомим місцем даосизму в Китаї. Вони також є батьківщиною цілого напрямку бойових мистецтв, що ні в чому не поступаються шаоліньському кун-фу.

Гірський ланцюг Удан простягся на понад 260 км. Гори займають площу 312 кв. км і включають в себе 72 піки, що розташовані навколо головної вершини, 36 скель і 24 гірських потоки.

Головний пік гір Уданшань називається Тяньчжуфен (Небесний стовп), висота його 1612 м. Назви більшості піків Уданшань тісно пов'язані з даосизмом: Пік Фіолетових хмар, Пік Фіолетової димки (фіолетовий - колір Дао; жовтий - колір Будди), Пік Святих, Пік Самотніх Святих і т.д.

У давнину ці гори називалися «Тайхешань» (Гори Великого спокою). Вони були перейменовані після того, як чернець Сюань У (Чжень У) досяг у цих горах Просвітлення і серед білого дня вознісся на Небо. Назва «Уданшань» означає «Гори становлення У».

Згодом гори Удан стали місцем великого поширення даосизму. Чисельні відомі монахи з різних династій спіткали Дао і набули статусу «істинної людини» ( «чжен жень») саме в цих горах. Серед них відомий даоський патріарх Люй Дунбінь династії Тан (618 - 907 рр. н.е.) і родоначальник Тайцзіцюань Чжан Саньфен династії Мін (1368 - 1644 рр. н.е.).

Ієрогліф «у» в назві гір той же, що й у слові «у-шу». За давнім переказом Сюань У (Містичний Войовничий) народився у дружини правителя країни Цзінлего (країна чистої радості) через 14 місяців після того, як вона у сні проковтнула сонячний промінь. Однак, він не захотів успадковувати престол і пішов у гори осягати Істину. Його бажанням було перемогти всю нечисть на землі. Через 42 роки відлюдництва Сюань збагнув Дао і вознісся на Небо. Оскільки він був дуже войовничий і хоробрий, Небесний цар Юйхуан (Нефритовий імператор) доручив йому керувати Північчю і знищувати бісів, перевертнів та іншу нечисть.

У горах Удан народилося безліч внутрішніх стилів бойових мистецтв - «Удандао» ( «Шлях Удан»), практика яка поєднує в собі філософію і медитацію даосів. Серед цих стилів такі як «нейцзяцюань» (кулак внутрішньої системи), «кунменьцюань» (кулак врат порожнечі), «уцзіцюань» (кулак безмежності), «уданцзянь» (уданскій меч) та інші.

За всю історію в горах Уданшань було зведено понад 20 тисяч будівель даоської архітектури. Перший храм був побудований при династії Тан. Він називався Храм П'яти Драконів. Пік забудови гір припав на час правління імператора Юнле династії Мін.

Під час проведеної китайською компартією Культурної революції (1966 - 1976 рр.) більшість цих будівель було зруйновано. Частину з них згодом відновили для привертання туристів.
 
У 1994 році всі храмові комплекси Уданшань були узяті під охорону ЮНЕСКО, як об'єкт всесвітньої спадщини.
 
{mospagebreak}
{mospagebreak}
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...