• П'ять елементів китайської музики і здоров'я

  • Субота, 16 січня 2010 року

Китайська музика заснована на древній китайській пентатонній музичній системі з п'ятьма тонами. П'ять тонів класифіковані як: Kung, Shang, Chiao, Chih і Yue.

Відповідно до теорії про п'ять елементів, яка має відношення і до китайської музики, тони пов'язані із космосом, а також з внутрішніми процесами людини.

Китайці вважають невипадковим явищем те, що у людини є п'ять внутрішніх органів: серце, печінка, легені, нирки та селезінка; і п'ять органів чуття: рот, ніс, очі, вуха і язик; і п'ять пальців на кожній руці.

Відповідно до китайської традиції, будь-який з п'яти тонів може впливати на внутрішні органи людини і може діяти як регулюючий механізм. Музика може стимулювати обмін речовин, ініціювати процеси мислення, і регулювати серце. Оскільки особливості кожної людини індивідуальні, внутрішні органи у різних людей мають відмінності, отже, і музика впливає на людей по-різному.

Залежно від п'яти основних тонів, можна виявити різний вплив на людське тіло.

Наприклад, мелодії Kung характеризуються як шляхетні, пов'язані з землею і які впливають на селезінку. Часте прослуховування такої музики робить людину більш терпимою і добрішою.

Мелодії Shang важкі, як метал, жорсткі. Ця музика впливає на легені; і часте прослуховування робить людину більш справедливою і дружньою.

Музика, заснована на Chueh знаменує прибуття весни і нове пробудження життя. Цей вид музики впливає на печінку. Прослуховування її робить людину добросердною і смиренною.

Музика Chih дуже емоційна, як вогонь. Вона зачіпає серце. Але її прослуховування робить людину щедрішою.

Мелодії, засновані на Yue - це меланхолія, подібна спокійній проточній воді. Вони мають відношення до нирок. Прослуховування цих мелодій робить розум врівноваженим і сприяє прояву ніжності, «смуток, але не страждання», і «задоволення, але не надмірність», як говорить стародавня китайська приказка. Це - те, що культура китайської музики намагається висловити.

Незалежно від того, які емоції виражає музика, якщо вони доведені до крайності, вона може шкодити тілу і потоку енергії «ці» в ньому.

елементи    метал дерево вода вогонь земля
тони Shang Chueh Yue Chih Kung
напрямки захід схід північ південь центр
сезони осінь весна зима літо міжсезоння
планети Венера    Юпітер    Меркурій    Марс Сатурн
почуття горе гнів страх перезбудження    занепокоєння


Автор доктор Чжипін Чень практикує китайську традиційну і нетрадиційну медицину, голковколювання у Сіетлі більше десяти років. Вона родом з Тайваню і на практиці бачила залежність між музикою і здоров'ям, коли лікувала пацієнтів від астми. Вона читає лекції про зв'язок між музикою і здоров'ям з 2004 р.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...