• Китайські закони лояльні для чиновників і суворі для народу

  • Середа, 24 лютого 2010 року
Китай. В останні роки в Китаї збільшується число умовних вироків чиновникам, які були викриті у корупції, хабарництві та зловживанні посадовим становищем. Аналітики називають це специфікою китайського суспільства, в якому влада стоїть вище законів країни.

Китайський сайт news.sohu опублікував аналітичну статтю автора Чжао Леннуана в якій йдеться, що згідно зі статистикою, в 2001 році 51% чиновників, які скоїли злочини засуджені до умовних термінів покарання або ж кримінальні справи по них були закриті. У 2005 році ця кількість зросла до понад 66%, при цьому число відповідачів у справах, пов'язаних з аваріями на шахтах, яким винесли умовні вироки, досягло 95%.

Всього в КНР кількість умовних вироків складає 40%, однак у справах, де відповідачами є держслужбовці, це число перевищує 60%, що, на думку автора статті, явно вказує на привілейованість цієї категорії людей.

Нещодавно китайські ЗМІ повідомили про двох чиновників із провінції Хайнань, які після умовного вироку та зняття з посади в повному обсязі отримують зарплату.

Пан Є Нін, що займається адвокатською діяльністю в Нью-Йорку вважає, що в Китаї немає справедливого правосуддя. «95% умовних вироків це дуже не нормальне явище. У Китаї судова система занадто корумпована щоб виносити справедливі вироки. Останнім часом часто зустрічається інформація про те, що суддю або судового виконавця звинуватили в порушенні законів або ж корупції. Закони повинні бути однакові для всіх. Якщо вони суворі тільки для певної групи людей і м'які для іншої групи, то вони стають порожніми», - розповів адвокат радіо «Вільна Азія».

Співробітник американської народної організації Центр інформації про Китай, Ян Лілі вважає, що збільшення числа умовних вироків китайським чиновникам має тісний зв'язок із їх службовим становищем і кількістю грошей.

«Китай - це суспільство, в якому влада має першорядне значення. Хоч навіть вже протягом багатьох років здійснюються реформи судової влади, прийнято багато нових законів, однак влада чиновників, як і раніше стоїть вище законів. Починаючи з 90-х років, в Китаї стало різко збільшуватися число умовних вироків чиновникам. Багато хто вже зрозуміли, що це тісно пов'язано з грошима, які даються судовим приставам в якості хабарів і за допомогою яких купуються ці вироки, а так само і лікування засуджених у звичайних лікарнях», - сказав Ян.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...