• Стародавній Китай: Історія про лікаря, який чудодійно врятував породілля та немовля

  • П'ятниця, 19 лютого 2010 року
Численні лікарі Древнього Китаю, такі як Хуато, Сунь Симяо, Бянь Цзюе, Лі Шічжень та інші, володіли надздібностями. Найпоширенішою була здатність проникаючого зору. За її допомогою лікар міг швидко і правильно діагностувати хворобу.

Розповімо історію, яка відбулася за часів династії Північної Сун (960-1127 рр. н. е.) з відомим лікарем Пан Анчаном.
 
Вагітна жінка ніяк не могла розродитися. Уже пройшли всі терміни, а дитина ніяк не могла з'явитися на світ. Ніякі ліки та медичні методи не давали результату. Жінка вже приготувалася до смерті.

На прохання її сім'ї у будинок для консультації був запрошений Лі Цзідао, відомий учень лікаря Пан Анчана. «Ніякі ліки не допоможуть їй. - Сказав він. - Їй може допомогти тільки голковколювання, але я не володію необхідними навичками, щоб використовувати його на практиці».

Так сталося, що в цей час до них у гості зайшов його вчитель Пан Анчан. Як тільки він побачив жінку, то відразу сказав: «Породілля не помре».

Потім він попросив родичів жінки розігріти їй живіт і спину теплою водою, після чого застосував метод голковколювання. Жінка відчула невеликий біль в животі і незабаром народила хлопчика. І мати, і дитина вижили і відчували себе добре.

Вся сім'я раділа і не переставала дякувати лікареві, називаючи його «божественним». Дивуючись дивовижним зціленням, вони попросили його розповісти про причини затримки пологів.

«Дитина вже вийшла з матки, але однією рукою випадково ухопилася за пуповину і не відпускала її, - розповів Пан Анчан. - Тому ліки не давали ефекту. Я просто натиснув голкою на точку «хукоу» (між великим і вказівним пальцями) дитини через живіт матері. Хлопець відчув біль і розтиснув пальці, а потім народився. Ось так все просто, немає ніяких особливих прийомів».

Пізніше, коли члени сім'ї подивилися на руку малюка, то знайшли слід від голки на місці, де розташована точка «хукоу».

Звідки ж Пан Анчан знав, що потрібно зробити? Він використав надздібності, з допомогою яких міг бачити крізь людське тіло, тому відразу визначив, у чому проблема і як її вирішити.

У стародавні часи більшість китайських лікарів удосконалювалися в Дао, підвищували свою духовність, в результаті чого у них і виникали різні надздібності.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...