• Історії Стародавнього Китаю: «Мої коліна зроблені зі сталі»

  • Середа, 24 березня 2010 року
У Китаї є крилатий вислів «мої коліна зроблені зі сталі», яке описує шляхетну духом людину, яка ніколи не згинається перед лицем страху і насильства.
 
У десятому році періоду Чжічжен за часів династії Юань (1271 - 1368 рр. н.е.), Лі Ці був призначений на посаду міністра округу Гаою. Через три роки Чжан Шічжен з округу Тай повстав проти імператора, очоливши своє військо.
 
Коли заколотники окупували префектуру Тай, імператор відправив Лі Ці послом до Чжан Шічжена, щоб змусити того скоритися. Чжан Шічжен проігнорував загальне правило честі між воюючими арміями - недоторканність посланника, і ув'язнив Лі Ці.
 
Незабаром армія імператора відновила воєнні дії проти повстанців. Чжан Шічжен був розгніваний. Він наказав привести Лі Ці і наказав йому стати на коліна. Лі Ці заявив: «Мої коліна зроблені зі сталі! Вони не згинаються перед бандитами!» Чжан Шічжен вийшов з себе через злість. Він наказав своїм людям силою поставити Лі Ці на коліна, але ніхто не зміг цього зробити. Зрештою Чжан зламав коліна Лі Ці та стратив його.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...