• Тисячі китайців вимагали від влади розкрити правду про різанину в дитячому садку. Фото

  • Вівторок, 4 травня 2010 року

Китай. Близько десяти тисяч жителів східної провінції Цзянсу, де нещодавно стався напад з ножем на дітей в дитячому саду, вийшли з протестом, вимагаючи, щоб уряд не приховував від них правду.

В результаті нападу на дитячий садок у місті Тайсін, 29 квітня, чоловік поранив ножем 28 дітей і трьох дорослих. Ходять чутки, що чисельні діти померли. Місцева влада цю інформацію повністю заперечує. Однак при цьому, не дозволяють родичам бачитися з постраждалими. Крім того, від батьків постраждалих дітей вимагають підписати документ, що знімає відповідальність з докторів у разі невдалої операції.

Люди впевнені, що повідомляючи брехливі дані, чиновники намагаються зменшити вплив інциденту, з метою “підтримки стабільності в суспільстві”, повідомляє радіо «Вільна Азія».

Наступного дня після інциденту коли влада відмовила батькам відвідати в лікарні своїх дітей, вони вийшли на вулицю з протестом. Вже через кілька годин їх підтримали близько 10 тисяч городян.

Демонстранти зібралися напроти лікарні, де за повідомленням влади, знаходяться поранені діти. Серед присутніх було багато студентів і учнів шкіл. Люди вимагали від влади припинити приховувати від них правду.

Для підтримки порядку влада мобілізувала ресурси воєнізованої поліції. На щастя, ніяких сутичок не відбулося. Увечері цього ж дня деяким батькам дозволили побачити своїх дітей у лікарні. Вони повідомили, що бачили їх перед операцією здалеку, і що стан їх дуже поганий.

Як завжди, власті наказали модераторам сайтів видаляти всі обговорення даного інциденту на форумах, інформацію про подію, що надходить від блогерів та не публікувати будь-які фото цієї акції. Деякі власники сайтів також повідомили, що відділ пропаганди наказав їм напередодні відкриття Міжнародної виставки в Шанхаї, більше не повідомляти жодної інформації про випадки нападу на дітей, а також будь-яку іншу інформацію, пов'язану з цим.

Того ж дня в провінції Шаньдун на сході Китаю стався ще один випадок нападу на дітей. 30 квітня озброєний молотком чоловік напав на школярів молодшого класу початкової школи, після чого облив себе бензином і підпалив, спробувавши при цьому спалити і двох дітей. Дітей вдалося врятувати. В результаті нападу поранення отримали п'ятеро учнів і вчитель.

Це був третій напад на дітей у Китаї за три дні поспіль. Нагадаємо, що 28 квітня чоловік середніх років зайшов до початкової школи №1 міста Фучжоу південній провінції Гуандун, витягнув ніж і почав завдавати удари всім школярам, які потрапляли на його шляху. В результаті поранення отримали 16 дітей та викладач малювання.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...