• Доходи населення у ВВП Китаю стабільно скорочуються

  • Середа, 19 травня 2010 року
Китай. Згідно з нещодавно оприлюдненими офіційними даними, частка заробітної плати китайських громадян у структурі ВВП КНР за останні 22 роки зменшилася майже на 20%.

Згідно з даними досліджень Всекитайської федерації профспілок, зарплата 23,4% китайських робітників не підвищувалася протягом 5 років; 75,2% робочих вважають, що розподіл доходів в країні відбувається несправедливо; 61% робочих вважають найбільшою несправедливістю низькі доходи простих робітників.

Як повідомила газета «Сіньцінбао», керівник одного з відділів Всекитайської федерації профспілок Чжан Цзянго розповів, що в останні роки в Китаї суперечності в оплаті праці стали причиною численних акцій протестів та страйків. На його думку, основна їх причина у тому, що рівень зарплат простих робітників низький, а соціальне забезпечення дуже погане.

«За неповною статистикою, понад 65% всіх конфліктів, пов'язаних з трудовою зайнятістю, відбувається саме через проблеми розподілу доходів і різних страховок», - сказав Чжан.

Згідно з його даними, починаючи з 1983 року, коли частка зарплати за працю у ВВП Китаю становила 56,5%, почалося її зниження, що продовжується і зараз. У 2005 році ці показники знизилися до 36,7%. При цьому частка прибутковості капіталу в структурі ВВП за період з 1978 по 2005 роки зросла на 20%.

З приводу ситуації в одному з великих промислових районів Китаю - Дельті Перлової ріки, де вперше за багато років виникла нестача робочої сили, Чжан Цзянго сказав, що основна причина цього в нераціональному і несправедливому розподілі доходів підприємств між управлінцями та простими робітниками. Він також сказав, що там повною мірою показала себе ненормальна система розподілу соціальних благ у країні, а також те, що у китайських робітників практично немає права голосу з приводу розподілу доходів.

Нестача робітників, на думку Чжана, виникла у підприємствах, де низьке соціальне забезпечення, продовжений робочий день, низькі заробітки і погані умови праці.

«На деяких підприємствах вже давно увійшло в норму працювати понаднормово. Особливо на тих підприємствах, які виконують закордонні замовлення. Робочі там практично без вихідних працюють щодня по 10-12 годин», - говорить Чжан.

Відповідно до «Звіту перевірки роботи мігрантів-селян за 2009 рік», найняті робітники-мігранти з сіл в середньому працюють 26 днів на місяць, 58,4 години на тиждень; 89,8% з них працюють більше встановленої законом 44-годинного робочого тижня.

Згідно даних федерації профспілок за 2005 рік, в районі Дельти Перлової річки щомісячна зарплата селян-мігрантів за 12 років підвищилася лише на 68 юанів ($ 9,7).

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...