• Криваві напади на суддів у Китаї: злочини чи виплеск відчаю?

  • Четвер, 3 червня 2010 року
У Китаї почастішали випадки збройного нападу на представників суду і чиновників, при чому  деякі фрази, вимовлені злочинцями, стали крилатими в народі. І перше, і друге вказує на зневіру до законів і невдоволення правосуддям китайськими громадянами, судячи з фактів, що наведені у цій статті.

Вранці 1 червня чоловік увірвався до залу суду прямо під час слухань і відрив вогонь з пістолета по суддях. У результаті було вбито троє судових виконавців і поранено четверо співробітників суду. Це сталося в районі Лінлін міста Юнчжоу провінції Хунань. Чоловік був озброєний двома пістолетами і коротким автоматом. Після недовгої перестрілки з охоронцями, чоловік застрелився - повідомляють китайські ЗМІ.

Нападникам виявився 46-річний Чжу Юн. Він працював начальником служби безпеки поштового відділення, тому у нього був доступ до вогнепальної зброї, яке звичайному громадянам у Китаї мати заборонено законом. Як припускається, таким чином Чжу помстився суддям за несправедливо винесене, на його думку, рішення під час його шлюборозлучного процесу.

Подібні випадки помсти органам правосуддя в КНР не рідкісні. Способи помсти також різноманітні: починаючи від нападів на судових приставів з ножем, відправкою їм поштою вибухівки до обв'язування себе вибухівкою і загибеллю разом з об'єктом своєї помсти, а також напади з вогнепальною зброєю.

Так, 14 жовтня торік, молода людина увірвалася з ножем в народний суд міста Цзун провінції Гуйчжоу зарізав охоронця. Ще двоє охоронців і співробітниця суду отримали поранення. Після цього чоловік зник, і його досі не знайшли.

Інвалід з провінції Сичуань Ся Юйкай, незадоволений рішенням суду у його фінансовій тяжбі, 5 квітня 2006 року привів в дію вибухівку і загинув разом із суддею.

Інший інвалід з провінції Ганьсу Вень Чжао 6 січня 2006 року обв'язав себе вибухівкою і увійшов до будівлі суду. У результаті вибуху загинуло 5 осіб, 22 отримали поранення. Таким чином, Вень помстився за несправедливе, на його думку, рішення суду щодо загиблого сина.

У 2005 році житель міста Юнчжоу провінції Хунань, також незадоволений рішенням суду щодо його сина, який отримав травму на виробництві, послав двом суддям посилки «з подарунком», в яких були вибухівки. У результаті один суддя загинув, а другий осліп.

29 жовтня минулого року також стався випадок помсти, але не суддям, а керівникові швейної фабрики. 24-річний робітник-мігрант Лань Цзі після численних безрезультатних прохань виплатити йому заборгованість по зарплаті в черговий раз прийшов до свого боса. Останній сказав, що грошей йому робітник не бачить, тоді Лань витягнув ніж і приставив до горла роботодавцю. Директор заблагав і пообіцяв все виплатити, але Лань сказав: «Вже занадто пізно. Ти зараз помреш», - і перерізав горло. Ланя заарештували в той же день у квартирі, яку він знімав. В даний час з цієї нагоди все ще триває судовий розгляд.

В аналітичній статті гонконгської газети «Яблуко» говориться, що всі ці вбиті поліцейські і працівники суду абсолютно не можуть вважатися героями, оскільки  вони просто стали жертвами численних несправедливостей, які відбуваються в сучасному Китаї. Так звані вбивці насправді є людьми, доведеними до повного відчаю в країні, де закони не захищають громадян, та їм більше ніяк не протистояти свавіллю влади. Ці випадки говорять про те, що судова система, ця остання інстанція, яка має захищати справедливість у країні, вже зазнала краху, і люди вже більше не вірять в неї.

Вищезгадана фраза Ланя перед вбивством свого боса, а також фраза «Якщо ви нічого не пояснюєте мені, то я поясню вам», яку під час суду сказав Ян Цзя, який зарізав в 2008 році п'ятьох поліцейських, вже стали крилатими і розповсюджуються в китайському Інтернеті. Деякі громадяни навіть нанесли портрет Яна Цзя з його фразою на футболки, висловлюючи розуміння і солідарність його діям. Чи не є така моральна підтримка попередженням суддям і “правоохоронцям”, які на справді є перевертнями, а також черговим звинуваченням правлячому режиму в нездатності створити по-справжньому гармонійне суспільство?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...