• У Китаї психіатрію використовують для «підтримки» громадського порядку

  • Середа, 2 червня 2010 року
Китай. Під час спеціальних зборів міністерства громадської безпеки КНР було оголошено, що психіатричні клініки не повинні приймати психічно здорових людей на примусове лікування, якщо на те немає згоди органів безпеки. Психіатрія продовжує залишатися в Китаї інструментом боротьби з інакомисленням в руках тоталітарного режиму.

Міністерство громадської безпеки КНР 26-27 травня провело в місті Ухані провінції Хубей Всекитайські збори по роботі лікарень примусового психіатричного лікування. На зборах серед іншого було зазначено, що якщо немає згоди установи громадської безпеки, то лікарня не повинна приймати психічно здорових людей.

Численні китайські Інтернет-користувачі вважають, що таким чином міністерство офіційно визнало, що за наявності згоди органів безпеки, до лікарні для примусового лікування може потрапити психічно здорова людина.

На зборах також наголошувалося, що лікарні повинні підвищити свою роль контролю суспільства, а також що вони повинні тісно взаємодіяти з поліцейськими ділянками, прокуратурою, карним розшуком та іншими подібними установами.

У лютому 2009 році в США була опублікована книга «Записи постраждалих в китайських психіатричних клініках», в якій розповідається про 81 випадок, коли психічно здорових людей влада відправила в психлікарні. При цьому китайська влада нічого не відповіла на запити авторів книги про цих людей.

У 2010 році на засіданні ООН з прав людини послідовники духовної практики Фалуньгун, яку вже 11 років переслідує комуністичний режим КНР, подали матеріали про 1088 випадки ув'язнення в психіатричні лікарні Китаю їхніх психічно здорових однодумців. Десять з них померли прямо в лікарні, ще вісім отримали каліцтва і померли незабаром після того, як їх «виписали» після «лікування». Серед цих людей - Бін Шу, внучка відомого китайського художника Ці Байши. З приводу цих матеріалів влада КНР висловила повне заперечення всіх перерахованих фактів.

Щодо призначення психлікарень, у звіті засідання Міністерства громадської безпеки від 29 січня 1988 р. говориться, що у них є дві основні функції: контроль громадського порядку та лікування; а також, що самі вони є «особливим засобом захисту громадського порядку» і частиною Міністерства громадської безпеки.

Відомий китайський адвокат і правозахисник Чжан Цзаньнін розповів кореспондентові The Epoch Times, що останнім часом в Китаї стає все більше випадків, коли влада використовує психіатрію як інструмент придушення інакомислення. Останнім часом в психіатричні лікарні було ув’язнено дуже багато дисидентів і апелянтів.

Так, 25 квітня в ЗМІ повідомлялося, що житель провінції Хенань Сюй Ліньдун провів у психіатричній лікарні 6,5 років після того, як подав позов до суду за незаконне, на його думку, знесення його будинку. Він розповів, що під час «лікування», його багато разів зв'язували і застосовували електрошкові пристрої. При цьому заступник головлікаря лікарні, в якій перебував Сюй, Дін Хунюнь, пояснив кореспонденту: «Сюй часто їздив до Пекіна зі зверненням до уряду і це негативно позначилося на роботі сільської влади, а також порушувало громадський порядок. Саме тому його і прислали до нас».

Китайські ЗМІ 9 квітня 2010 року повідомили про двох жителів міста Шиян провінції Хубей, Пена Баочуана і Дена Сяхуа, які потрапили в психіатричну лікарню після того, як сфотографували апелянтів і опублікували фото в Інтернеті. Поліцейські пояснили це так: «Ми хотіли з'ясувати, хворі ці люди чи ні».

Житель повіту Баоін провінції Цзянсу Бань Сян 22 квітня 2009 р. був відправлений до психіатричної лікарні після численних апеляцій до влади з вимогою показати йому відповідь прем'єр-міністра Веня Цзябао на його лист, яке прем'єр надіслав місцевій владі. Його «лікували» протягом 1,5 років і в результаті через застосування ліків, якими його насильно годували, у Баня сильно опухло тіло і особливо ноги.

Адвокат з провінції Хенань Чан Боян розповів, що більше ста адвокатів підписали звернення до вищої прокуратури з вимогою вирішити питання грубого порушення прав громадян щодо насильницького лікування психічно здорових людей.

У їхньому зверненні говориться, що в деяких районах країни для місцевої влади вже стало звичним явищем ув’язнювати в психлікарні людей, що скаржаться владі (апелянтів).

Китайська правозахисна організація Civil Rights & Livelihood Watch 15 лютого 2010 р. повідомила, що у них є докладна інформація про більш 300 психічно нормальних людей, що проходять примусове психіатричне лікування на материковому Китаї.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...