• Німецький павільйон на ЕКСПО-2010 може закритися

  • Четвер, 27 травня 2010 року
Китай. На ЕКСПО в Шанхаї відвідувачі висловлюють невдоволення з приводу того, що їм доводиться годинами стояти в черзі біля входу до німецького павільйону. У зв'язку з цим німецька сторона зажадала від організаторів вирішити проблему, у протилежному випадку німецький павільйон «буде закритий на невизначений термін».

Криками: «Нацисти! Нацисти!» перед німецьким павільйоном, тиснявою і бійками перед виставковими залами багатьох країн була розпочата робота ЕКСПО в Шанхаї. Китайські відвідувачі, яким доводилося годинами стояти в черзі, багаторазово пробували силою прорватися у виставкові зали. У листі до китайського керівництва ЕКСПО німецькі представники зажадали додаткових заходів безпеки.

«Я особисто спостерігав, як співробітники нашого павільйону повинні були виносити неможливу поведінку відвідувачів, включаючи особисті образи і фізичні напади», - написав генеральний комісар німецького павільйону Дітмар Шмітц китайським представникам ЕКСПО.

Павільйон закидали квітами

На самому початку роботи виставки стався інцидент. Після кілька часового очікування в черзі, розлючений натовп китайців почав виривати квіти з клумб і кидати їх у німецький павільйон.

Після цього деякі китайці почали голосно скандувати: «Нацисти! Нацисти!», повідомляє німецьке видання Süddeutschen Zeitung.

Однак проблеми з агресивними відвідувачами виникли не тільки в німецькому павільйоні. Англійський павільйон був закритий на деякий час, оскільки натовпи відвідувачів стали небезпечними. У павільйоні Швейцарії теж відбулися такого роду інциденти. Очевидці розповідають про бійки в чергах і образи відносно персоналу швейцарського павільйону.

Співробітники німецького павільйону повинні були багато разів терміново викликати поліцію - розповідає представник преси Маріон Конраді. Тепер збройна поліція патрулює в залах додатково до охоронців ЕКСПО.

«Китайці зовсім не розуміють, що вони кричать»

Німецька виставка в Шанхаї обійшлася в 50 млн. євро. Німеччина хотіла показати себе в Китаї з кращого боку. Крики китайців: «Нацисти! Нацисти!» Можна вважати гіркою поразкою. «Думаю, ті китайці не розуміють точно, що вони там кричать», - припускає Шмітц.

На свій лист, датований 2 травня він до цих пір не отримав відповіді.

«З протоколу засідання організаторів ЕКСПО можна дізнатися, що вони шукають можливості для вирішення багатьох серйозних адміністративних проблем, - сказав пан Шмітц, який обіймає посаду в Раді міністерства економіки Німеччини.

Багато іноземних співробітники ЕКСПО насилу отримують продовження візи, і повинні боротися за можливість залишитися на виставці.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...