• Зворотний бік китайської політики «однієї дитини»

  • Вівторок, 25 травня 2010 року

Більшість людей знає, що Китай здійснює політику «однієї дитини». Але чи багато хто знає про те, як ця політика здійснюється? Вона втілюється в життя шляхом примусових абортів, насильницької стерилізації, а іноді шляхом дітовбивства, запевняє Реггі Літлджон, президент організації «Права жінок без кордонів».

Офіційне агентство новин Китаю «Сіньхуа» минулого тижня повідомило про страшний факт: у селі Цзімін провінції Шаньдун у річці було знайдено тіла 21 немовляти і ембріон. «Сіньхуа» заявила: «Тіла могли бути викинуті прибиральниками місцевих лікарень після абортів. Подібні мертві тіла розглядаються лікарнями як медичні відходи».

Китайська комуністична влада, звичайно, негайно кремувала тіла, знищивши докази. Якби можна було провести незалежну експертизу трупів, ми могли б з’ясувати, чи були це головним чином дівчатка (свідоцтво гендерциду — вбивство за статевою ознакою) і чи були черепи доношених дітей проколоті (свідоцтво примусового аборту або дітовбивства).

Під час засідання Конгресу США 10 листопада 2009 я надала в комісію Тома Лентона з прав людини два документи, що нещодавно просочилися з Китаю. Вони містили нову інформацію про практику дітовбивства, санкціоновану китайськими комуністами. Згідно з цими джерелами, вона в себе включає:

  • проколювання мозку і введення отрути під час пологів або відразу після народження; 
  • кидання немовля на землю; 
  • утоплення шляхом поміщення немовляти в бак із водою. 

У Сполучених Штатах з 1973 року було зроблено 50 мільйонів абортів. Китайська комуністична партія (КПК) хвалиться, що вона «запобігла» 400 мільйонам пологів завдяки своїй політиці «однієї дитини», яка була заснована в 1979 році. Це більше, ніж усе населення Сполучених Штатів!

Незалежно від того, чи виступає людина проти абортів або за право на аборт, але проти примусових абортів виступають усі, оскільки в цьому випадку порушуються права жінки.

Китайська політика «однієї дитини» стала причиною здійснення більшого насильства по відношенню до жінок і дівчат, ніж будь-яка інша офіційна політика на Землі. Примусовий аборт є формою тортур для жінок.

Внаслідок традиційного уподобання хлопчиків у Китаї більшість абортованих ембріонів є дівчатками. Крім того, існує проблема дітовбивства дівчат. За даними недавнього дослідження, опублікованого в Британському медичному журналі, загальне співвідношення за статтю у Китаї — 126 хлопчиків на кожних 100 дівчаток.

Внаслідок подібного гендерциду сьогодні в Китаї чоловіків на 37 мільйонів більше, ніж жінок. Цей статевий дисбаланс є основною причиною торгівлі жінками і дівчатками в Азії. Китай — єдина країна в світі, в якій жінки здійснюють самогубства частіше, ніж чоловіки. Відповідно до Всесвітньої організації охорони здоров’я, близько 500 жінок у день в цій країні позбавляють себе життя. Ймовірно, що політика «однієї дитини» є основною причиною такої картини.

Жінок, які порушують політику «однієї дитини», часто насильно стерилізують. Примусова стерилізація є серйозним порушенням прав людини і може викликати проблеми зі здоров’ям на все життя.

Ті з нас на Заході, хто може висловитися, повинні висловитися за тих, хто позбавлений цієї можливості. Як сказав Едмунд Берк: «Для перемоги зла необхідна лише бездіяльність добрих людей».

Автор - Реггі Літтлджон, президент організації «Права жінок без кордонів».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...