• Китайські комуністи змусили українську владу зірвати культурне шоу

  • Субота, 29 травня 2010 року

Концерт відомої трупи Shen Yun Performing Arts зірваний в Одесі в результаті тиску китайських дипломатів на владу України, яка сприяла забороні культурного заходу.

Вистава творчого колективу Shen Yun була запланована на 28 травня в Одеському академічному театрі музичної комедії ім. Водяного.

Нью-йоркська компанія Shen Yun Performing Arts прагне відтворити красу і чарівність стародавніх китайських танців і музики з 5000-річної традиційної китайської культури, знищеної комуністичним режим Китаю під час «Культурної революції» у минулому столітті.

Починаючи з 2006 року Shen Yun провів більше 500 концертів у багатьох країнах світу, надавши можливість кільком мільйонам людей подивитися виступи.

За місяць до прем’єри китайські комуністи стали чинити тиск на місцеву владу в Одесі. Місцеве китайське консульство звернулося з нотою протесту до обласної ради з вимогою заборонити концерт трупи Shen Yun, яка в даний час здійснює турне по Європі.

У приватній бесіді одеські чиновники розповіли The Epoch Times, що слідом за протестами китайських дипломатів послідували негативні рекомендації від прем’єр-міністра України Миколи Азарова, віце-прем’єр-міністра Володимира Семиноженка, міністерства закордонних справ, СБУ та міністерства культури.

Тим часом за два тижні до початку вистави підпорядковане Одеській обласній раді комунальне підприємство «Облконцертсервіс» повідомило організатору концерту Shen Yun Світлані Вітряк, директору благодійної організації «Дітям нового століття», про призупинення договору на проведення шоу.

«Облконцертсервіс» обгрунтував свої дії тим, що китайські чиновники вважають концерт «антикитайською політичною пропагандою», а також небажанням місцевої влади розривати економічні зв’язки з китайською стороною.

Потім консульство України в німецькому місті Франкфурт-на-Майні без усяких пояснень анулювало раніше оформлені візи деяким учасникам трупи, при цьому не повідомивши організатора концерту в Україні.

З того часу, як місяць тому почався тиск на одеських чиновників і МЗС з боку китайських дипломатів, Вітряк зверталася до українського уряду з проханням дозволити трупі виступити в Одесі.

Проте представники влади уникали зустрічей і не надали жодних офіційних пояснень.

«Ми хотіли, щоб жителі і гості Одеси отримали насолоду від зустрічі з древньою культурою Піднебесної. Це була б дійсно визначна культурна подія не тільки для нашого міста, але і для всієї України», — Алла Лавриненко, представник оргкомітету, сказала на прес-конференції в Одесі у п’ятницю.

Подібна ситуація сталася у столиці Молдови Кишиневі, де трупа повинна була давати два концерти, а потім їхати виступати до Одеси. У перший день вистави 25 травня театр не пустив трупу, закривши перед нею двері. Ситуація не змінилася і на наступний день.

«Ми не стикалися ні з чим подібним відтоді, як подорожуємо по Європі з початку березня», — сказала Джесіка, танцівниця Shen Yun Performing Arts.

За три місяці турне по 12 європейським країнам трупа вперше зіткнулася з такою ситуацією.

«Шкода, що молдовани не можуть побачити наше красиве шоу. Вони, можливо, ніколи в житті не бачили китайську культуру», — продовжила Джесіка.

Теж саме можна сказати і про українців, яких позбавили права на перегляд вистави в Одесі.

Чиновники компартії Китаю через свої консульства, посольства, земляцтва та студентські організації в усьому світі, традиційно погрожуючи розривом стосунків, чинять тиск на місцеву владу з метою не допустити проведення концертів.

Незважаючи на це, виступи цього колективу з повним аншлагом проходять у найпрестижніших концертних залах світу, включаючи Radio City Music Hall в Нью-Йорку, Kodak у Лос-Анджелесі, паризький Палац Конгресів та інші.

У своїх доводах китайські чиновники, вимагаючи від влади різних країн скасувати концерти, ґрунтуються на тому, що деякі артисти трупи є послідовниками духовно-медитативної практики Фалуньгун.

У концертній програмі Shen Yun є два танцювальних номери, що розповідають про мужність послідовників Фалуньгун в умовах тортур, яких вони зазнають у в’язницях і трудових таборах КНР. Ця реальність і викликає напади на концерт з боку комуністичного режиму.

Правозахисники стверджують, що китайські чиновники грубо втручаються у внутрішні справи країни.

«Це грубе втручання і з цим не можна погоджуватися», — зазначає голова Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

«Таке небажання, щоб їх [артистів трупи] побачили українські глядачі — це просто і безпрецедентно, і нерозумно», — говорить Захаров.

За аналогічним сценарієм два концерти Shen Yun, заплановані на 1 і 2 квітня минулого року в київському Палаці «Україна», були зірвані. Тоді МЗС України затягувало з видачею віз учасникам трупи, і, в кінцевому рахунку, не видало їх. У той же час Секретаріат Президента України несподівано призначив на дати виступу трупи свої заходи, хоча попередньо всі організаційні питання були узгоджені.

Тоді чиновники, які займають керівні пости, просто уникали зустрічей як із кореспондентами, так і з організаторами концерту.

(Стаття написана при використанні матеріалів телеканалу NTD)

Сайт трупи Shen Yun: www.ShenYunPerformingArts.org

The Epoch Times є почесним інформаційним спонсором світових турне творчого колективу Shen Yun.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...