• Нашестя «аватар» або способи захисту своєї оселі в Китаї

  • Вівторок, 8 червня 2010 року
Китай. Соціальні проблеми в Китаї продовжують загострюватися. Китайці доведені свавіллям влади до відчаю використовують оригінальні форми протесту.

«Аватари» на вулицях Гуанчжоу

24 квітня на вулицях міста Гуанчжоу провінції Гуандун з'явилися чоловік і жінка, які виглядали як жителі Пандори з фільму «Аватар». Вони йшли з плакатами, розповідаючи про багатьох загиблих, які позбулися життя захищаючи свої будинки від зносу.

Навколо оригінальних демонстрантів зібрався натовп людей. Після акції «аватари» розповіли кореспондентам, що вони брат і сестра, приїхали з повіту Юньсянь провінції Хубей. У даний час їх літнім батькам загрожує незаконне і насильницьке виселення з їхньої оселі. Однак батьки не віддають свій будинок під знесення і місцева влада вже відключила воду і світло, змушуючи їх скоритися.

Демонстранти не випадково вибрали образ персонажів з фільму «Аватар». Ситуація показана в цьому фільмі, дійсно, дуже схожа на ситуацію в сучасному Китаї, де комуністичний уряд можна порівняти із землянами-загарбниками з фільму, а простих китайських громадян - з аборигенами планети Пандора, які ціною життя захищають свої будинки.

За однією з версій, побоюючись масових бунтів натхнених громадян, китайська влада значно обмежила масштаби прокату фільму в країні.

 
Піротехніка для самозахисту помешкання

У той же час, житель району Дунсіху міста Ухань провінції Хубей на прізвище Ян, для захисту свого будинку від насильницького зносу, використовуючи піротехніку, сконструював гармату. За допомогою свого пристрою, він кілька разів успішно відлякав робітників компанії забудовника і співробітників органів безпеки, які приїжджали для знесення його будинку.

Ян встановив своє знаряддя на даху, і як тільки починає гавкати пес, він відразу ж забігає на дах і займає бойову позицію. Спочатку його “гармата” могла робити тільки один постріл, але потім він її модернізував і тепер вона перезаряджається.
 
Як він розповів, його «зброя» не може вбити людину, оскільки відстрілює петардами, але з її допомогою він сподівається ще протриматися якийсь час і зберегти своє житло.

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...