• Смерть робітника через провину адміністрації китайського заводу викликала страйк

  • Вівторок, 1 червня 2010 року
Китай. Кілька днів з 23 травня, близько 100 робітників заводу з виробництва шестерень повіту Чіцзянь міста Чунціна проводили страйк, вимагаючи підвищення зарплати, поліпшення умов праці і соціального забезпечення. Страйк почався після того, як один з робітників помер від перевтоми. Однак адміністрація не визнала це як смерть на виробництві, за що мала нести відповідальність і виплачувати компенсацію.

Як розповіли учасники акції кореспондентові The Epoch Times, 23 травня начальник зажадав, щоб 40-річний Цзінь Шіхун терміново вийшов на роботу після того, як той вже відпрацював свою зміну. Разом із напарником Цзінь змусили понаднормово перенести понад 20 тонн чавуну. У результаті він не витримав фізичного навантаження і втратив свідомість, після чого помер у лікарні.

Один з пенсіонерів даного заводу розповів також, що подібні випадки вже відбувалися і раніше.

«Я сам бачив, як робочий після того, як перевіз кілька десятків тонн продукції, пішов мити руки і знепритомнів прямо біля мийки. У лікарні його теж врятувати не вдалося», - говорить він.

Коли Цзінь помер у лікарні, керівництво не стало розглядати цей випадок, як смерть на виробництві, що й викликало масове невдоволення людей. Близько ста робітників заблокували головний вхід на завод, поставили поруч намети і розвісили плакати, висловлюючи протест і вимагаючи, щоб до них вийшов директор.

Страйкуючі робочі розповіли, що вони практично позбавлені соціального захисту, їм не оплачують роботу в надурочні години, а також за роботу у вихідні та святкові дні. Середня зарплата у них становить 6 юанів на годину ($ 0,8) і за зміну вони повинні перенести 9 тонн чавуну.

Однак у керівництва заводу зарплати і соціальні гарантії значно відрізняються. У простого керівника ланки місячна зарплата становить 13 тис. юанів ($ 1857).

Даний завод був побудований в 1998 році та є одним з найбільших у Китаї у своїй галузі. На ньому працює 2466 чоловік.

 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...