• Поїздка китайських журналістів у зону лиха перетворилася на поліцейську історію

  • Вівторок, 10 серпня 2010 року
Китай. У комуністичної влади КНР дуже чутливе ставлення до інформації. Навіть інформація про ситуацію в постраждалому від стихійного лиха районі, може стати державною таємницею, а поїздка кореспондентів у такий район може перетворитися на справжню історію з фільмів про шпигунів.

6 серпня два китайських кореспондента поїхали в селище Чаншань провінції Цзілінь, де недавно сталася сильна повінь, щоб поспілкуватися з місцевими жителями і дізнатися про ситуацію. Поліцейські спочатку встановили за ними стеження. Потім затримавши журналістів, вилаяли їх  і відпустили через дві години, проте вже без фотографій і диктофонних записів інтерв'ю, повідомило видання «Чунцін Монінг».

Про подробиці події виданню розповів кореспондент журналу «Southern Weekend» Чао Кету.

Він зі своїм колегою з тижневика «Ляован Дунфан», що належить агентству «Сіньхуа» відвідали декілька сімей, що постраждали від повені. Згодом за кореспондентами, не побоюючись бути побаченими, стали стежити кілька людей. А незабаром до них під'їхала поліцейська машина, з якої вийшли троє поліцейських.

Правоохоронці зажадали посвідчення представників ЗМІ. У відповідь один з репортерів попросив представитися і показати свої посвідчення, промовляючи: «Ми громадяни цієї країни, ми не вчинили жодного злочину. Чи маємо ми право пересуватися на території своєї країни?»

Приблизно через 10 хвилин їх спілкування, поліцейські так і не показали свої посвідчення, під'їхала ще одна поліцейська машина. Люди, які вийшли з неї назвалися співробітниками управління громадського порядку міста Хуадянь. Використовуючи відбірний нецензурний лексикон, правоохоронці вимагали від кореспондентів показати посвідчення, сказавши, що вже є достатньо доказів для їх арешту. У процесі такого спілкування поліцейським хтось подзвонив на мобільний телефон, після чого вони швидко мовчки сіли в машину і поїхали.

Кореспонденти сіли в попутку і поїхали в інше селище. По дорозі вони побачили, що їх переслідує два автомобіля, пізніше вони дізналися, що це співробітники місцевого відділу пропаганди.

Репортери зголодніли і зайшли в кафе перекусити. Через кілька хвилин до кафе під'їхали ці два автомобілі у супроводі кількох поліцейських машин. Близько десяти поліцейських оточили кафе, ще кілька людей вбігли всередину і вже нічого не питаючи, підхопили спантеличених журналістів під руки і вивели на вулицю. Там на них чекав заступник начальника відділу пропаганди Чжан Ченкуан, який сказав: «Ви не повинні самовільно тут брати інтерв'ю. Це можна робити тільки після узгодження з відділом пропаганди, яке призначить вам своїх співробітників для супроводу».

Після його короткого монологу, кореспондентів, які безуспішно виявляли свою незгоду, заштовхали в автомобіль і відвезли в місцеву поліцейську ділянку. Там у них забрали сумки, диктофони, мобільні телефони та репортерські посвідчення. Усі фотографії та аудіозаписи інтерв'ю були вилучені. Поліцейські також ретельно перевірили їх блокноти та SMS-повідомлення в мобільних телефонах. Через дві години їм повернули майно і відпустили.

Як ми повідомляли раніше, сильний потік води змив кілька навколишніх сіл міста Хуадянь провінції Цзілінь. Влада не попередили людей про небезпеку, що насувається і обурені місцеві жителі побили кількох чиновників за халатність, включаючи і мера міста.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...