• Пекінська влада розігнала протест звільнених банківських працівників

  • Середа, 21 липня 2010 року
Китай. Кілька тисяч звільнених банківських працівників приїхали 19 липня з усієї країни до Пекіну і спробували вдруге звернутися до чиновників з вимогою вирішити питання їх соціального захисту. Черговий раз влада «вирішила» проблему за допомогою воєнізованої поліції, яка заарештувала декілька сотень людей, а решту розігнала.

Як розповіли учасники акції кореспондентові The Epoch Times, цього разу приїхало 3-4 тисячі осіб, що значно більше, ніж минулого разу. Серед них були колишні співробітники чотирьох великих банків Китаю.

Вони зібралися навпроти головного офісу Народного банку Китаю, але акція їх була недовгою. Їх вже чекали поліцейські. Як тільки вони почали розгортати плакати і транспаранти й одягати спеціально приготовлений одяг з написами своїх вимог, їх почали заштовхувати в поліцейські автобуси.

Усього, за словами очевидців, було затримано більше п'ятисот чоловік. Решту розігнали.

У 1999 році китайська влада почала проводити реорганізацію банківської системи. Під гаслом «скоротимо кадри, збільшимо ефективність» почалися масові звільнення працівників, яким виплатили разові допомоги в сумі 50-60 тис. юанів ($ 7,1-8,5 тис.). Дана сума складає весь пакет соціального захисту. Таким чином, в майбутньому їм не отримати будь яких пенсій, допомоги по безробіттю, страховок на лікування та ін.

За неофіційними даними, таких людей в КНР налічується близько 600 тисяч. Під час звільнення більшості з них було вже за п'ятдесят років, тому влаштуватися на роботу заново в умовах великого безробіття в країні для них стало практично нереальним.

Спроби апелянтів привернути до своєї проблеми увагу влади наштовхуються на протидію. Їм буквально забороняють звертатися до влади з апеляціями. Поліція постійно дзвонить і залякує найактивніших з них. Деякі навіть вже відбули термін за «порушення громадського порядку», коли занадто часто намагалися звертатися до чиновників.

Колишній банківський працівник, У Ліцзюань, відбула рік у виправному таборі за свої звернення. «Я більше 20 років пропрацювала в Індустріально-комерційному банку Китаю, після чого мені заплатили 21 тис. юанів і сказали підписати заяву про звільнення за власним бажанням. Я довго не погоджувалася, але врешті-решт мене примусили це зробити. Знайти роботу за ці роки я так і не змогла», - розповіла У.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...