• Багатотисячна акція протесту сталася в Китаї через свавілля чиновника. Фото

  • Четвер, 17 червня 2010 року
Китай. Дорожній конфлікт між перевищившим швидкість начальником управління по туризму і мало не збитим їм перехожим студентом переріс у багатотисячну акцію народного протесту. Поліції довелося застосувати сльозогінний газ. Китайські ЗМІ під тиском влади повідомили тільки про конфлікт двох осіб.

Це сталося увечері 11 червня в місті Мааншан провінції Аньхой на сході Китаю.

Як розповіли очевидці, Ван Гочін, що займає посаду начальника управління по туризму, мало не збив студента, а потім разом зі своєю подругою накинувся на нього і почав бити. Коли ж навколо почали збиратися люди, він спробував виїхати, але безуспішно.

Людей ставало все більше, тоді він викликав поліцію, яка спробувала вивезти його, але люди стали живою стіною, перегородивши їм дорогу.

Люди все прибували, ситуація загострювалася. На місце подій прибув чиновник з уряду провінції. Він став на поліцейську машину і в рупор сказав, що винний Ван буде негайно звільнений зі своєї посади і виключений з партії, а також закликав людей розійтися. Але його слова в галасливій юрбі практично не були почуті, а люди - ті, хто почув - закричали, що не вірять жодному його слову, оскільки давно відомо, що чиновники захищають одне одного.

Після чергової невдалої спроби поліцейських, цього разу разом із пожежниками, прорватися через живий заслін, влада викликала спецзагони воєнізованої поліції, які почали кийками розганяти присутніх.

Люди стали кидати в них каміння і пляшки з газованою водою, а поліцейські у відповідь - гранати зі сльозогінним газом. Приблизно через дві години людей вдалося розігнати і відновити порядок. За словами очевидців, багатьох було побито поліцією і численні постраждали від газу.

Проте, у китайських ЗМІ з цієї нагоди традиційно з'явилася і була багаторазово передрукована одна єдина невелика замітка, в якій говорилося, що в даному районі стався конфлікт між місцевим чиновником і перехожим, що переріс у бійку, люди викликали поліцію і учасників інциденту відвезли до лікарні, призвідник затриманий. У повідомленні не було жодного слова про багатотисячну акцію протесту народу, викликану діями чиновника.

Блокування інформації - це стандартний метод, який використовує комуністична влада КНР для так званої «підтримки стабільності». Тому люди, які проживають у Китаї часто знають про події у своїй країні значно менше, ніж ті, хто перебуває за кордоном і мають більш широкий доступ до інформації.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...