• Економічний розвиток знищує культурні цінності Китаю

  • Вівторок, 25 травня 2010 року
У Китаї нерідко покладають провину за втрату культурних цінностей на «заморських чортів» - іноземців, які протягом кількох століть, дійсно, практично безконтрольно вивозили з Піднебесної рукописи і ксилографії, вироби з нефриту, золота та срібла, старовинні судини з бронзи, порцеляни, з перегородчастої емалі та інші цінні артефакти. Однак результати проведеного в країні опитування показали, що багато китайців схильні звинувачувати у втраті значної частини культурно-історичної спадщини власну владу, повідомляє sknews.ru.

 Як пише газета «Чайна дейлі», більше 70% респондентів заявили, що офіційні особи часто-густо «руйнують реліквії, виходячи з власної політичної вигоди». 93% опитаних висловилися за кращі заходи щодо збереження старовинних будівель, при цьому 72% переконані, що зносять їх «через прагнення чиновників до нарощування валового продукту в своєму районі».

Приводом до проведення подібного опитування, здійсненого на замовлення китайських журналістів, став ряд скандальних  руйнувань історичних кварталів, на місці яких тепер стоять або будуються хмарочоси. Тільки в Пекіні за останні двадцять років знесено третину садиб відомих діячів китайської історії. Серед втраченого - будівлі, що знаходилися під охороною держави. Хоча в масштабах країни така статистика не ведеться, численні китайці переконані, що цифри ці досить значні.

У квітні в місті Далі - туристичному центрі південно-західної провінції Юньнань - була зруйнована стародавня міська стіна, і тільки тому, що місцеве транспортне управління вирішило розширити дорогу. У тому ж місяці в Далі засипали мальовниче озеро в парку «Ерхан», щоб побудувати на його місці приватні вілли. Зовсім недавно в Нанкіні (адміністративний центр провінції Цзянсу) зник квартал стародавніх будинків, які «заважали» прокладці залізничних шляхів.

«Доля стародавніх архітектурних споруд знаходиться в руках урядових чиновників, які віддають перевагу цифрам економічного зростання збереженню старовини», - заявив 51-річний пекінец на прізвище Ван, традиційна садиба якого в стилі «сихеюань» була нещодавно знесена.

Майже всі опитані - 93,4% - висловилися за краще збереження архітектурної спадщини, більше половини вважають це «вкрай важливим». Багато з опитаних наполягають на посиленні відповідальності чиновників, які приймають рішення про знесення хутунів - вузьких пекінських провулків із забудовою, що походить від монгольської династії Юань (1270-1368) та інших історичних епох. На думку китайців, лаобайсін («сто поважних прізвищ»), тобто прості люди, повинні мати більше прав у вирішенні долі старовинних кварталів та історичних будівель, в яких протягом століть жили їхні предки.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...