• Кроваві напади на дітей викривають глибинні соціальні проблеми Китаю

  • Понеділок, 17 травня 2010 року
Китай. Менше ніж за два останні місяці в різних провінціях Китаю сталося шість кровавих нападів на дітей, в результаті яких 20 з них загинуло і більше 80 отримали поранення. Ці інциденти зворушили вищі ешелони правлячої в країні компартії, а також викликали паніку серед батьків, вчителів та вихователів.

Прем'єр міністр КНР Вень Цзябао 13 травня визнав, що дані випадки говорять про те, що в Китаї існують глибокі соціальні проблеми, які загострюються з кожним днем. До цього китайська влада уникали згадки про соціальні проблеми материкового Китаю, повідомляючи про ці жахливі вбивства дітей, як про окремі приватні інциденти, що скоєні психічно ненормальними людьми.

13 травня китайські ЗМІ повідомили про чергову спробу нападу на дітей. Мешканка міста Ханчжоу провінції Чжецзян з довгим ножем у руці вбігла до палацу піонерів. Перелякані люди кинулися в розсипну. Жінку затримали охоронці. Свідки кажуть, що вона зовсім не схожа на психічно хвору.

У даний час в дитячих садках і початкових школах таких великих міст як Пекін, Шанхай, Гуанчжоу та інших, посилена охорона. У деяких містах поруч з цими закладами чергують поліцейські наряди з собаками. Подеякуди прохідні дитячих установ спеціально обладнали для огляду і перевірки всіх хто заходить у приміщення.

Радіо Бі-бі-сі наводить думку психолога із Всесвітньої організації охорони здоров'я, який говорить, що вбивства дітей у Китаї вже переступило найнижчу межу рівня моральності в суспільстві, і що це повністю суперечить людяності.

Численні коментатори вказують на те, що однією з основних причин подібної поведінки в суспільстві є занадто велике соціальне розшарування в Китаї на багатих і бідних.

Одного із убивць дітей з провінції Фуцзянь вже стратили в кінці квітня. Його сусіди сказали, що він хотів «помститися багатим людям, і владним чиновникам». Початкова школа, на яку він напав, вважається найкращою в місті і коли там проходять батьківські збори, то у дворі школи можна побачити безліч дорогих автомобілів. Тобто там навчаються діти багатих батьків.

Китайські соціологи також вважають, що на поверхні це здається просто поведінкою психічно нездорових людей, але насправді основною причиною є загострення соціальної несправедливості в Китаї. На їхню думку, яке вони висловлюють на Інтернет-форумах, бідні верстви громадян, яких у Китаї більшість, є практично зовсім безправними, на їхні проблеми чиновники не звертають уваги, що і розжарює атмосферу в суспільстві. У результаті ті, хто більше не витримує тиску соціальних проблем, починають мститися суспільству, вибираючи своїми жертвами тих, хто ще слабкіше їх - дітей. Вони таким чином привертають до себе увагу суспільства, приносячи в жертву дітей.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...