• Два роки після землетрусу - китайська влада продовжує будувати тендітні будинки

  • Неділя, 16 травня 2010 року
Китай. Минуло два роки від дня руйнівного землетрусу в провінції Сичуань, під час якого чисельні школи були зруйновані через погану якість споруд. Однак серед  свіжих новобудов знову виявлено чимало тендітних, і, пов'язані з цим факти корупції місцевих чиновників.

Під час землетрусу під руїнами побудованих з дешевих матеріалів шкіл загинуло кілька тисяч дітей, але партійні чиновники не тільки не понесли за це покарання, але й продовжують красти будматеріали і заміняти їх більш дешевими при будівництві нових будинків у постраждалих районах, повідомляє видання Ming Pao.

Отримавши інформацію про численні скарги місцевих мешканців, кореспондент видання поїхав у постраждалі райони і провів там своє розслідування з приводу якості новобудов.

У результаті він виявив 4 серйозних проблеми: крадіжка будматеріалів або заміна їх дешевими аналогами, низька якість будівельних робіт, брак контролю за будівництвом і помилки планування будівель.

Кореспондент зробив докладні фотографії новобудов і показав їх інженерам і проектувальникам у Гонконзі. Їм було досить подивитися на фотографії, щоб зробити висновки, що ці будівлі побудовані з грубими порушеннями і можуть розвалитися навіть без землетрусу.

Місцеві жителі розповіли, що коли вони подали до суду на компанію забудовника, то представники місцевої влади сказали, що ніхто заново перебудовувати  не буде. «Вони [власті] знову змушують нас жити в цих тендітних будинках!», - Обурюється мешканець одного з сіл.

Інженер з повіту Бейчуань висловив впевненість, що будівництво у постраждалих районах суворо контролюється забудовниками у тандемі з чиновниками, і  за їх же «негласними законами» корупції.

Місцеві джерела також повідомили, що деякі чиновники вимагають з виділених державою коштів на конкретні будівельні об'єкти, повернути як мінімум кілька сотень тисяч юанів «комісійних». До цього ще додаються крадіжки будматеріалів самою компанією забудовником. У результаті прибуток, яки отримують компанія і чиновники складає 40%.

Якось одного кореспондента  затримали  поліцейські агенти під час проведення інтерв'ю в провінції Сичуань.  Вони забрали у нього блокнот і карту пам'яті фотоапарата.

Під час допиту в поліцейському відділку кореспонденту висловили досить заплутану і суперечливу позицію влади: «Ми вітаємо вас, приїжджайте сюди і беріть інтерв'ю. Позитивну і негативну інформацію - все можна. Але в даний час краще всього  повідомляти позитивну інформацію».

Нагадаємо, що землетрус силою 7.8 балів, стався в провінції Сичуань 12 травня 2008 р. У результаті загинуло близько 80 тисяч чоловік.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...