• Експерт: Разові харчові пакети китайського виробництва небезпечні для здоров'я

  • Понеділок, 19 квітня 2010 року

Китай. Щороку в Китаї використовується близько 15 млрд одноразових харчових пакетів, однак половина з них не відповідає стандартам для харчової упаковки. На думку китайського еколога Дону Цзіньши, шкода, якої завдають їх виробники, не менша, ніж від наркоторгівців.

За даними Міжнародної асоціації харчової упаковки, протягом року в Китаї використовується 15 млрд харчових пакунків, з них більше 7,5 млрд не відповідає стандартам якості та є небезпечними для здоров'я.

Як повідомило пекінське видання «Китайська молодь», у середині березня Дон купив їжу в двох великих столичних ресторанах і попросив упакувати її. Після чого він відніс порожні пакети фахівцям для проведення хімічного аналізу.

Результати аналізу були сумними: в цих білих пластикових пакетах різних виробників кількість осаду випарів токсичної речовини n-гексану в 20 разів перевищує встановлені в КНР норми, а осад випаровування оцтової кислоти перевищує ці норми майже в 150 разів. Це означає, що якщо в цьому пакунку тривалий час зберігати продукти, які містять масло або оцет, то людина разом з ними «з'їсть одну третину пакету», говориться в статті.

«Зазвичай люди звертають увагу на безпеку самих продуктів і практично ігнорують якість їх упаковки», - говорить Дон.

У даний час він вже подав судові позови на ці два ресторани. Він також заявив, що проблема не тільки в харчових пакетах. Паперові та пластикові стаканчики, а також пластикові пляшки для мінеральної води, що виготовляються в Китаї, також небезпечні для здоров'я.

Дон Цзіньші є головою Міжнародної асоціації харчової упаковки (The International Food Packaging Association) і займається дослідженням даної проблеми вже понад 10 років. Він вважає, що виробники цих небезпечних для здоров'я товарів завдають такої ж шкоди людям, як і наркоторгівці.

На його думку, в даний час на китайському ринку більше половини харчової упаковки не відповідає стандартам якості. Багато заводів-виробників упаковки зовсім не мають відповідних дозволів торгово-промислового управління та санітарного нагляду. Є також чимало й таких, хто, отримавши дозвіл, виробляє неякісні товари.

Дон розповів, що бував у багатьох містах і бачив, як виробляють ці неякісні пакети. На одному з дрібних заводів у пекінському районі Тунчжоу цю упаковку виробляють в брудних цехах, де клубочиться густий чорний димок і стоїть їдкий сморід.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...