• Китай. «Храм, що висить у порожнечі». Фотоогляд

  • Четвер, 8 квітня 2010 року
Храм Сюанькунси, що в перекладі означає «Храм, що висить у порожнечі», був побудований більше 1500 років тому в 491 році під час пізнього періоду династії Північна Вей. Ця унікальна за своєю конструкцією будова розташована на прямовисній скелі гори Хеншань (провінція Шаньсі) - однієї з п'яти священних гір даосизму.

Назва храму красномовно говорить про його особливість. Він знаходиться на висоті 58 метрів від землі на стрімкій скелі, всі його будівлі виконані з дерева і спираються на каміння і балки. Конструкція Сюанькунси розроблена за принципами механіки. Весь храмовий комплекс складається з 40 павільйонів, розташованих у три поверхи, загальною площею 152,5 кв. м. Будови з'єднані між собою містками.

У стародавніх текстах так описується цей храм: «Стоїть попереду Хеншань, спирається на гірську гряду; зверху прямовисна скеля, знизу ущелина; фундамент його - видовбані кам'яні уступи, на тілі скелі підносяться його павільйони; його будова небезпечна, сформований він незвично».

Усередині храму знаходиться більше 80 залізних, бронзових і глиняних статуй Будд і Бодхисатв. Як і сама будівля, ці статуї представляють велику художню цінність і відображають високу майстерність древніх зодчих.

Відомий поет династії Тан (618 - 907 рр. н.е.) Лі Бо (Лі Бай) після відвідування Сюанькунси висловив своє захоплення двома великими ієрогліфами, які він написав на скелі. Вони позначають «велично».
 
{mospagebreak}
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...