• Дивовижні китайські ієрогліфи: цар

  • Неділя, 31 січня 2010 року

Розглянемо будову та початкове значення ієрогліфа «ван» (wáng)  «цар». 

Сучасне зображення ієрогліфа «ван» — цар:Стародавнє зображення ієрогліфа:Незважаючи на те, що є два тлумачення будови цього ієрогліфа, його початкове значення в них практично однакове.

Тлумачення перше. Ієрогліф складається з трьох частин:

Дві горизонтальні риси зверху і знизу:Цифра «десять»:Горизонтальні риси зверху і знизу схематично позначають «Небо» і «Землю», а цифра «десять» між ними — десятисторонній світ (十方世界), який в буддизмі означає чотири головні сторони світу, чотири напрямки між ними, а також напрямок вгору і вниз. Якщо з'єднати частини ієрогліфа разом, то вийде «десять сторін Неба і Землі», тобто простір, в якому знаходяться всі живі істоти Всесвіту. Той, хто володіє цим простором і є Царем — «Ван».

Тлумачення друге. Ієрогліф 王 «ван» (wáng)  «цар» складається з двох частин:

Цифра «три» або три горизонтальні риси:Вертикальна риса:Цифра «три» або ж три горизонтальні риси в даному ієрогліфі позначають Небо, Землю і між ними Людину. Вертикальна риса відображає з'єднання їх усіх разом. Той хто керує Небом, Землею і Людиною, той хто об'єднує їх своєю владою і є Царем — «Ван».

В буддизмі є поширений вираз «Фа Ван», в якому об'єднані ієрогліф «Фа» (Закон) і «Ван» (Цар) і що означає «Цар Закону». Так зазвичай називають Будду. Під «Законом» мається на увазі Закон Всесвіту, за яким живуть усі живі істоти, включаючи і людей на Землі.

З плином часу цей ієрогліф стали застосовувати і при вказівці на царюючих осіб на Землі.

У даний час ієрогліф «ван» є одним із найпоширеніших прізвищ китайців.

За новими статтями про значення ієрогліфів стежте у рубриці «Китайські ієрогліфи».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...