• Китайським військовим обмежили право користуватися Інтернетом

  • П'ятниця, 2 липня 2010 року
Китай. Вільне спілкування китайських військових в Інтернеті стало причиною просочування відомостей про військові плани Пекіна у Всесвітню мережу. Для запобігання витоку інформації влада ввела для військовослужбовців ряд обмежень користування Інтернетом.

З 15 червня в силу вступили нові правила, згідно з якими солдатам і офіцерам НВАК заборонено створювати Інтернет-сайти, вести блоги, брати участь в Інтернет-форумах, а також розміщувати в Інтернеті та ЗМІ оголошення про знайомство і пошук роботи, повідомляє радіо Бі-бі -сі.

Крім того, військовим тепер також заборонено зберігати на підключеному до Інтернету особистому комп'ютері будь-яку інформацію, що ідентифікує його належність до армії.

Раніше військовослужбовцям КНР було заборонено відвідування глобальної мережі в період несення служби, проте коли вони їхали додому у відпустки, ці правила вже не діяли. Відтепер вони завжди зобов'язані дотримуватися нових правила. Порушників буде очікувати засудження відповідно до воєнних законів.

Самі військовослужбовці вважають, що дані правила спрямовані на запобігання витоку інформації про озброєння і особливо про будівництво першого авіаносця.

Центральна військова рада КНР виявила, що часто військові в Інтернеті обговорюють військові питання, численні з яких є військовими таємницями, що стосуються озброєння і оснащення, розповів гонконзькому виданню «Наньхуа Цзаобао» шанхайський полковник у відставці.

Він також сказав, що особливо владу схвилювало те, що в Інтернеті з'явилася інформація з докладним описом планів Пекіна про будівництво першого китайського авіаносця, ще до того, як китайська влада офіційно повідомили цю інформацію. Численні військовослужбовці в Інтернеті почали обговорювати, як його будувати і якого типу він повинен бути.

Аналітики вважають, що, незважаючи на цю заборону, нове покоління китайських військовослужбовців, яке звикло користуватися Інтернетом, вже не втримаєш від нього, і вони все одно знайдуть способи обійти дані правила і не бути виявленими при цьому.

Слід зазначити, що згідно з офіційними даними Пекіна, китайська армія налічує 2,3 мільйона людей.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...