• Звіт: наступного року десятки мільйонів китайців можуть втратити роботу

  • Четвер, 1 липня 2010 року
Китай. Державна інвестиційна корпорація Китаю (CICC) повідомила, що в майбутньому році КНР може зіткнутися з великою проблемою безробіття. Це пов'язано з тим, що урядовий план щодо пожвавлення економіки за допомогою 4 трлн. юанів буде завершено, і десятки мільйонів тимчасових робітників у країні втратять робочі місця, інформує The Liberty Times.

У своєму звіті економісти China International Capital Corporation Limited (CICC) вказують на те, що розпочата нещодавно тенденція підвищення зарплат робітникам виробничих галузей, а також підвищення рівня мінімальної зарплати в країні може призвести до того, що керівники підприємств ще з більшою обережністю будуть наймати робітників.

Начальник управління працевлаштування при міністерстві людських ресурсів і соціального захисту КНР Юй Фамін повідомив, що хоч навіть підвищення рівня зарплат в найближчому майбутньому і зробить негативний вплив у галузі працевлаштування, але в довгостроковій перспективі це зіграє стимулюючу роль для вирішення проблем трудової зайнятості населення.

Автори звіту привели дані Державного комітету у справах розвитку і реформи КНР, згідно з якими урядовий план стимулювання економіки за допомогою 4 трлн. юанів створив у країні 5,6 млн. довгострокових робочих місць і близько 50 млн. тимчасових робочих місць.

У звіті говориться, що в майбутньому році ринок праці в Китаї збільшиться на 39 млн. чоловік, з яких 7,58 млн. - випускники вишів, 6-7 млн. - робітники-мігранти з сільської місцевості і 25 млн. - які втратили тимчасову роботу, яка була створена під час дії урядового плану по стимулюванню економіки.

Автори звіту прогнозують, що якщо в 2011 році зростання економіки КНР сповільниться до 7,5%, у країні буде створено лише близько 8 млн. нових робочих місць, в результаті чого число безробітних збільшиться на 31 млн. чоловік.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...