• Головний редактор китайського видання розповів як працюють партійні цензори

  • Вівторок, 22 червня 2010 року

Головний редактор великого китайського сайту sina.com.cn Чень Тун 13 червня на одному з популярних форумів опублікував статтю, в якій розповів, як здійснюється контроль і цензура інформації, яка з'являється в мікроблогах на їхньому сайті. Китайська влада, яка не визнає існування цензури в подібних формах, наказала повністю видалити цю статтю і будь-яке обговорення про неї в Інтернеті.

У статті Чень говорить, що функція мікроблогів дозволяє за лічені хвилини поширити будь-яке повідомлення кільком сотням тисяч людей, тому для урядових цензорів це стало значним головним болем.

Чень розповів, що по відношенню до системи мікроблогів на їхньому сайті (китайський аналог американського twitter) влада застосовує метод «двосторонньої потрійної цензури». Цим займається дві команди: одна з боку спеціальних органів з контролю Інтернету, а інша - з боку редакції сайту. Звіти про роботу по електронній пошті передаються кожну годину, і робота ведеться цілодобово. У кожного з редакторів сайту є завдання доповідати про «неналежну» інформацію. Робота поставлена так, що відстежується абсолютно вся інформація практично відразу після її появи. У деяких «фахівців» вже є 12-річний досвід подібної роботи.

Радіо France Internationale повідомило, що як тільки стаття Ченя Туна з'явилася в китайському Інтернеті, це викликало паніку у високих колах уряду КНР, від яких відразу ж надійшов наказ відстежити і видалити всі передруки цієї статті, що і було зроблено в найкоротші терміни. В даний час цієї статті в Інтернеті континентального Китаю вже не знайти.

Треба зазначити, що число користувачів Інтернету в КНР досягло 384 млн. чоловік, що складає 28,9% населення країни. З них тільки близько 5% цікавляться політичними темами, а технологіями прориву блокади Інтернету можуть користуватися ще менша частина людей. При цьому комуністичний режим докладає дуже великих зусиль для контролю і видалення інформації, яка може загрожувати самому святому для них - втрати влади компартії в країні.

Як повідомляло раніше центральне телебачення КНР, на програму «Золотий щит» (великий китайський фаєрвол) до 2000 року було витрачено 936 млн. доларів США. І це тільки один інструмент цензури, є ще багатотисячна армія Інтернет-поліцейських, а також різні дослідники нових можливостей контролю інформації, на зарплату та утримання яких витрачаються величезні кошти платники податків.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...