• У Китаї завалилася чергова новобудова. Фотоогляд

  • Середа, 7 липня 2010 року
Китай. Черговий конфуз, пов'язаний з питанням якості будівель стався в провінції Сичуань. Завалилася новобудова, яку влада зводила під девізом «посилимо поняття безпеки, посилимо усвідомлення поліпшення якості». Це сталося в районі, що постраждав від сильного землетрусу у травні 2008 році.


Люди, яких влада збиралася переселити в нові будівлі, стояли перед руїнами 4-поверхового нового будинку і в розгубленості запитували: «Цей будинок зруйнувався так само, як і під час землетрусу 12 травня. Після землетрусу серед зруйнованих будинків було виявлено, що багато з них відповідали стандартам якості. Відтепер новобудови руйнуються навіть без землетрусу, що ж це робиться? Хто ж наважиться тепер жити в цих будинках?»

Інцидент стався 1 липня в новому селищі Ханьван, яке будується на відстані декількох кілометрів від зруйнованого землетрусом старого селища.

Офіційного повідомлення про причини руйнування будинку поки немає. Але наші джерела повідомляють, що будівля зруйнувалася через не якісний фундамент, який зробили наспіх, щоб швидше виконати замовлення. Для такого фундаменту достатньо невеликого дощу і він стає рихлим. Таким чином будівля заснована на ньому може зруйнуватися в будь-який час.

Як ми повідомляли раніше, кореспондент видання Ming Pao провів своє розслідування щодо будинків, що споруджуються в постраждалих районах і виявив 4 серйозних проблеми: крадіжка будматеріалів або заміна їх дешевими аналогами, низька якість будівельних робіт, брак контролю за будівництвом та помилки планування споруд.

У квітні 2009 року батьки, діти яких загинули під час землетрусу опублікували відкритий лист, в якому повідомляють, що нові будинки побудовані з будматеріалів з підвищеним вмістом формальдегіду, від якого у багатьох з них сталися викидні. Влада цю інформацію традиційно спростовує.

Можна лише уявити душевний стан тисяч людей, діти яких загинули під уламками неякісних будівель шкіл і яких тепер влада хоче переселити в будинки знову ж низької якості.

27 червня того ж року в Шанхаї завалився готовий до здачі 13-поверховий будинок. Сталося це через неякісно закладений фундамент.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...