• Китайський прем'єр попередив про насування на країну економічної кризи

  • Середа, 30 червня 2010 року

Китай. На зборах Держради КНР прем'єр-міністр Вень Цзябао попередив представників місцевої влади про те, що країна стоїть на порозі великої економічної кризи.

Як повідомляє гонконзький журнал «Дунсян», 26 травня на зборах Держради з поточних питань прем'єр-міністр КНР Вень Цзябао попередив всіх про наближення економічної кризи. Він також виніс на обговорення питання поліпшення управління фінансами місцевої влади, а також питання підвищення цін на сільгосппродукцію, припинення незаконних силових методів вирішення проблем, які використовує влада на місцях і так далі.

Прем'єр також повідомив, що в березні цього року загальна заборгованість місцевої влади бюджету склала 1277 млрд. юанів ($182 млрд.). З цієї суми 713,3 млрд. юанів складають «погані активи», які вже неможливо повернути.

Вень попередив усіх про серйозність ситуації, що склалася і її негативні наслідки, а також видав наказ з вимогами від місцевої влади в найкоротші терміни належним чином вирішити проблему боргів.

Ця ситуація виникла не одразу, вже в минулому році, щоб виконати свої зобов'язання по відрахуванню грошей до держбюджету, місцева влада почала масово відбирати у селян землю і продавати її, повідомляє видання.

Редакція журналу приводить внутрішню статистку КПК, згідно з якою 70% місцевої влади в КНР є банкрутами.

Нещодавно в китайських ЗМІ повідомлялося про те, яка складна фінансова ситуація у місцевої влади в інших країнах. Наприклад, широко висвітлювалася тема про те, що влада Каліфорнії вже на межі розорення і т. д., але жодне ЗМІ не повідомляє про подібну ситуацію в самому Китаї. Інформація про кредити в КНР вже стали державною таємницею. Тим не менше, ще в минулому році більше половини місцевої влади вже були на порозі банкрутства, говориться в повідомленні.

В іншій статті журналу під назвою «Як далеко від колінопреклоніння до бунту», розповідається про те, що останнім часом у Китаї правозахисні акції, особливо селян, проходять у традиційній давній формі, коли люди звертаються до можновладців на колінах.

Китайська влада називає себе «народним урядом» і «народними представниками», чому ж народ повинен звертатися до своїх представників на колінах? Сама ця ситуація ставить під великий сумнів постійні заяви комуністичної влади про пріоритет народу, а також про те, що ступінь поваги людської гідності є показником благополуччя суспільства. Ця тема вже викликала бурхливе обговорення серед китайських користувачів Інтернету.

У статті йдеться, що китайська влада всіма силами намагається ухилитися від вирішення проблеми безперервного загострення протиріч між чиновниками і народом, але криза китайського суспільства з кожним днем посилюється, і уникнути цієї проблеми або її наслідків не вдасться.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...